16 груд. 2018 р.

Малинський район Коростенської округи

Чи довго Малин зможе триматися за свій статус міста обласного підпорядкування, не поринувши в об’єднавчі процеси?
Активності не видно, що з боку міста, що з боку суміжних громад. А тим часом процеси йдуть. І може стати, що одного дня Малин без церемоній згребуть в ОТГ, і буде щось, як уже було в історії — Малинський район Коростенської округи.
Не маємо вагомо лоббі в столиці, не маємо впливових людей на місці. Але маємо перманентний конфлікт місто-район, який у кращому разі виходить у сталий нуль.
Про якесь об'єднання можна почути тільки від людей не сторонніх до процесів, але сторонніх до території - радник з питань децентралізації у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування Сергій Романович веде перемовини з сільським головою Слобідки щодо можливого приєднання до Малина. А що ми чули про це від міського голови?
А тим часом, Володимир Гройсман у рамках реформи децентралізації анонсував скорочення районів із 490 до 100.
Про це він заявив на ІІІ Форумі об’єднаних громад у Києві, передає ЕспресоTV.
До 2020 року в рамках реформи децентралізації кількість районів в Україні планується скоротити до 100 — зараз їх 490.
Він також розповів, що у 2020-му в Україні буде нараховуватися 24 області та понад півтори тисячі територіальних громад. За словами Гройсмана, краще в країні буде 100 районів, проте вони будуть із якісними повноваженнями, якісними фінансовими ресурсами та адекватно сприйматимуть запити громадян.
«Справа не в кількості, а в якості. Головне — це комфортне життя людей у цих районах».
Раніше прем’єр-міністр пропонував реформу ОТГ закріпити в Конституції. Це дозволить захистити подальші реформи децентралізації.
Джерело: infomalin.biz
Попередня новина
Наступна новина