5 жовт. 2018 р.

Новоград-Волинський або Звягель

Новоград-Волинською міською радою буде перейменоване місто Новоград-Волинський у Звягель. Відповідний проект рішення оприлюднено на сайті Новоград-Волинської міської ради. 
Крапку в історії з перейменуванням міста мають поставити депутати Новоград-Волинської міської ради. 
Керуючись статтями 25, 29 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні“, Законом України „Про географічні назви“, Положенням про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР, затвердженим Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12.02.1981року, Статутом територіальної громади міста Новограда-Волинського, затвердженим рішенням міської ради від 11.07.2002 №21 зі змінами, враховуючи правову позицію Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо вирішення питань найменування і перейменування населених пунктів, розпорядження міського голови від 27.09.2018 №227 (о) „Про робочу групу з питань вивчення громадської думки щодо повернення місту його історичної назви“, протокол громадських слухань від 01.10.2018 року, міська рада 
ВИРІШИЛА: 
1. Перейменувати місто Новоград-Волинський Житомирської області на місто Звягель. 
2.Затвердити обґрунтування перейменування міста Новограда-Волинського Житомирської області на місто Звягель (додається). 
3.Доручити міському голові Весельському В.Л. порушити клопотання перед Житомирською обласною радою щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Новограда-Волинського Житомирської області на місто Звягель.
 4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян (Рассадін А.О.), секретаря міської ради Остапчука В.І. 
ОБГРУНТУВАННЯ перейменування міста Новограда-Волинського Житомирської області на місто Звягель 
Для такого обгрунтування існує три аспекти причин, що тісно пов’язані між собою: моральний, політичний і економічний. 
Наприклад, моральний аспект. Він пов’язаний насамперед з історією утворення Київської Русі – прабатьківщиною Української держави – і має на меті уточнити перебіг подій на час знищення древнього міста Звягль (Звяголь) військами Данила Галицького. 
Проте за результатами опитування: Чи підтримуєте Ви перейменування міста Новоград-Волинського у Звягель? Відповідь - НІ (65,1%)

Джерело:zhitomir-online.com
Попередня новина
Наступна новина