30 жовт. 2018 р.

Не віддавайте власні кошти на вимогу сумнівних телефонних абонентів

Правоохоронці вкотре закликають громадян не виконувати підозрілих вказівок незнайомців, які телефонують вам і під різними приводами намагаються втертися у довіру. Особисто перевіряйте будь-яку інформацію, яку вам намагаються нав’язати, і не розкривайте конфіденційні відомості. 
Днями до Овруцького та Житомирського підрозділів поліції області звернулися потерпілі від ошуканства телефонних шахраїв. 
36-річна жителька Овруччини повідомила про те, що сприйняла телефонного абонента за знайомого чоловіка. Скориставшись встановленою довірою, пройдисвіт попросив терміново позичити йому гроші. Відтак заявниця на продиктований їй номер рахунку перерахувала через банківський термінал 5 тисяч гривень. Уже за кілька годин, зв’язавшись із справжнім знайомцем, з’ясувала, що він їй не телефонував і грошей не потребує.
А 33-річний житомирянин потрапив на гачок «банківського працівника», який зателефонував йому під приводом застереження про загрозу несанкціонованого втручання у систему і зникнення з його рахунку усіх збережень. Щоб захиститися від неприємностей, чоловік перерахував кошти на інший (запропонований абонентом) рахунок, врешті втративши 10 тисяч гривень.
За обома фактами нині розпочаті кримінальні провадження за ч.190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.
Поліція закликає громадян критично і упереджено ставитись до сумнівних повідомлень. Не поспішайте з вирішенням проблемних питань у розмові з абонентами, у справжності яких ви сумніваєтесь. Будьте обережними під час здійснення будь-яких фінансових операцій. Не розголошуйте конфіденційні дані. Перевіряйте відомості особисто!
Відділ комунікації поліції Житомирської області

Попередня новина
Наступна новина