7 вер. 2018 р.

Як мажоритарники Житомирщини використовують бюджетні кошти на свій піар


Громадський рух “Чесно” проаналізував, як нардепи Житомирщини використовують бюджетні кошти держсубвенцій на піар.
Загалом Житомирщина має 6 нардепів, які перемогли в мажоритарних округах. За рік до виборів вони використовують бюджетні кошти держсубвенцій для свого піару на округах.
Найбільше коштів отримав представник "Народного фронту" Павла Дзюблика, майже 37 млн грн. Зазначимо, що він відповідає за 66 округ — місто Малин, а також Брусилівський, Володарсько-Волинський, Коростишівський, Малинський, Народицький, Радомишльський і Черняхівський райони.
«Чому в мене найбільша субвенція? Може, тому, що в мене найбільший округ? Якщо в тебе є нормальні стосунки, то більше вдається залучити субвенції. Хто ініціативніші, вони завжди вигравали, а якщо депутат затягує більшу субвенцію на округ, то виграє виборець».
Наразі Павло Дзюблик піариться на державних субвенціях, спрямовуючи кошти на ремонт закладів соціальної інфраструктури. Зокрема гроші витратив на будівництво міні-футбольного поля в парку по вул. Неманихіна у м. Малині.
«Чому одразу турнір мого імені? Турнір чийогось імені — це коли людина померла. А це турнір на кубок народного депутата. Чомусь же нормально сприймається, якщо проводиться турнір на кубок мера? У мене не тільки футбольний турнір, але є й волейбольний, і з боксу. Коли я ще був редактором газети, ми проводили турніри нашого видання. Зараз політики, партії роз’єднують країну, а я хочу її об’єднувати. У нас є різні гравці, одному з них 75 років і він чудово грає».
Також депутат заснував кубок з міні-футболу свого імені і проводить турніри по округу. Тобто стадіони ремонтуються за кошти державного бюджету, а головний приз — досить бюджетні 10 тис. грн — особисто отримують від депутата. 
Зазначимо, що Павло Дзюблик не голосував за Виборчий кодекс, який передбачає скасування мажоритарної системи і запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками
«Я не голосував за Виборчий кодекс, бо вважаю, що має бути суцільна мажоритарка. Списочнику байдуже, що відбувається на окрузі, — він буде залежати від Києва. Якщо будуть відкриті списки, то такі депутати, як я, не потраплять у Раду».
У своїй передвиборній програмі депутат пише про одне з найперших завдань — обмежити корупцію. При цьому він, як і Володимир Арешонков із Олександром Ревегою, не голосував за арешт свого колеги-мажоритарника з Житомирщини Борислава Розенблата.
«Дивіться, я тричі голосував за зняття недоторканності спочатку. Якщо з депутата зняли недоторканність, то ніхто ж не заважає слідчим органам проводити слідство і притягувати до відповідальності депутата? Коли слідство буде проведене і вину доведено в суді, то й Рада проголосує. З іншого боку, ми бачимо такі приклади, як нардеп Мосійчук».
Нардеп від БПП і прогульник засідань комітету Олександр Ревега (31,6 млн гривень) не голосував за медреформу, але при цьому піариться на зустрічах із медиками. Позафракційний Володимир Литвин (22,4 млн гривень) обіцяв кожній дитині батьківський супровід від школи до вишу. Депутат від БПП Володимир Арешонков (31,8 млн гривень), який вибачався за те, що їв делікатеси і пив спиртне на святі в товаристві сліпих у Коростені, тоді як людям за сусідніми столами дісталися лише булки і чай. Зараз він піариться з Сергієм Пашинським на 1 вересня.
Віктор Развадовський отримав цього разу 30,2 млн гривень субвенції.
Найменше коштів цього разу отримав округ Борислава Розенблата ( 6 млн гривень). 
Зазначимо, що за Виборчий кодекс у першому читанні мажоритарники Житомирщини не голосували або утрималися.
Виділення субвенцій на округи могли ініціювати як самі депутати, так і інші суб’єкти. Народні депутати наголошують, що субвенції дають тим, хто підтримує голосування за бюджет.
Мажоритарна система стимулює прямий і непрямий підкуп виборців, у результаті якого до влади в Україні приходять політики, що мають свої бізнес-інтереси й не готові працювати на народ.
ДЕТАЛЬНІШЕ на www.chesno.org/post/723/
 Джерело: infomalin.biz
Попередня новина
Наступна новина