2 вер. 2018 р.

Проведіть ревізію своїх документів!

         Практично у кожного в нашій місцевості, як правило, є велика папка наповнена документами. Будинкові книги, технічні паспорти, договори про забудову, свідоцтва на забудову садиб, рішення місцевих рад, свідоцтва, договори, накладні, квитанції, ескізи, акти і багато іншого. Однак не багато знають чи належним чином оформлено право власності на будинок або земельну ділянку. 
         Одні вважають технічний паспорт самим головним документом, інші штамп в будинковій книзі, інші вважають, що саме головне що всі сусіди знають, що то батьківський дім, на який ніхто ніколи не посягне і т.д.
         Саме через безпечність та неприділення документам належної уваги, кожен у свій час стикається з рядом проблем, які можна було б попередити.

Приділіть одну годинку документам на власну нерухомість.
1. Проведіть ревізію своїх документів.
2. З’ясуйте, який документ у Вашому конкретному випадку посвідчує Ваше право власності на будинок або квартиру, або земельну ділянку, а які є додатковими.
Наприклад, право власності на будинок / квартиру може посвідуватися свідоцтвом, свідоцтвом про право на спадщину, договором дарування, договором міни, договором купівлі-продажу, іншими договорами, рішенням суду, іншими документами. Окрім того право власності (у більшості) має бути зареєстровано до 01.01.2013р. у БТІ, після 01.01.2013р. у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, що може підтверджуватись реєстраційним штампом БТІ, реєстраційним посвідченням БТІ, Витягом про державну реєстрацію прав БТІ, Витягом або Інформаційною довідкою державного реєстратора.
3. Перегляньте чи відповідають технічні характеристики будинку/квартири, характеристикам, зазначеним у основному правовстановлювальному документі та технічному паспорті. Прибудови, добудови необхідно привести до порядку.
4. Земельні ділянки, щодо яких розпочато процеси приватизації, - врешті решт приватизуйте, оскільки якщо процес затягується на десятиліття, технічна документація втрачає свою актуальність, а також втрачаються витрачені на неї гроші.
5. Земельні ділянки, право власності на які посвідчується державними актами старого зразка (червоненьким) потребують виготовлення кадастрових номерів.
Чи впливає наявність кадастрового номера на право власності на земельну ділянку – ні.
Однак зміна власника можлива лише, коли є кадастровий номер. Більше того, у таких випадках виготовляється технічна документація з відновлення меж земельної ділянки, і недоліки в обмірах, межах усуваються, що теж є дуже важливим та позитивним.
6Перегляньте зареєстрованих у житлі осіб. Багато є випадків, коли в житлі є зареєстровані квартиранти, родичі, які давно не проживають за цією адресою. Таких осіб необхідно зняти з реєстрації.
І ще, бережіть документи, НАВІТЬ СТАРЕНЬКІ!)
Джерело: Відділ реєстрації місця проживання Коростенської міської ради
Попередня новина
Наступна новина