10 вер. 2018 р.

Як проходив 10 Міжнародний фестиваль дерунів


Посмакувати дерунами з грибочками, шкварочками чи просто зі сметанкою на початку вересня до Коростеня приїздять тисячі туристів не лише з України, а й з різних куточків світу. Їх об’єднує Міжнародний фестиваль дерунів, який цьогоріч уже ювілейний, — десятий. Чим дивували гостей свята і які рекорди України встановили – далі у матеріалі. Найперше, що вразило відвідувачів фестивалю, — деруни тут не лише приготовлені заздалегідь. Їх справді готують у вас на очах. Труть картопельку, цибульку, замішують так зване тісто, розігрівають пательню – хто на плитці, а хто й на мангалі   і смажать дерунчики. Вправно це роблять не лише жінки, а й чоловіки. 
Димок потроху пробуджує апетит у людей, а щоб деруни і різні смаколики купували, гостей запрошують піснею і яскравими прикрасами торгових яток. Ціни – різні. У середньому за порцію з гарних трьох-чотирьох дерунів правлять 25 гривень. Інші смаколики і напої, серед яких як міцні настоянки, так і домашній узвар, квас, лимонад, теж доступні для купівлі. Шашлик – від 50-ти гривень за 100 грам. Охочих посмакувати дерунами – чимало. Автобуси з туристами займають чи не всі прилеглі до центральної частини міста вулиці. «Ви сьогодні відчуєте колорит нашої щедрості древлянської, української, познайомитесь з представниками культури різних областей. Впевнений, цей день запам’ятається багатьом нам, бо ми готувались, бо хочемо дружити з усіма українцями, ми любимо вас. Уже 10 років ми зустрічаємось у цьому парку, щоб сказати добрі слова один одному, та найголовніше – щоб у нас у всіх був гарний мікроклімат у душі», — говорить міський голова Коростеня Володимир Москаленко.
 Під час фестивалю усі чекали на появу деруна-велетня, який мав побити рекорд Коростеня, встановлений на 1-му фестивалі дерунів у 2008 році. Тоді, зі слів ведучих свята, смаколик заважив 138 кг (хоча в інформаційних листівках вказано вагу 118 кг). І от нарешті у супроводі оркестру з’явився він: 180-кілограмовий дерунисько. Його довжина 1 метр 62 сантиметра, а ширина 1 метр 20 сантиметрів. Висота кулінарного витвору  — 8 сантиметрів. Попрацювати над ним довелось не одну годину, а ще використати 220 кг картоплі, 9 кг борошна, 250 яєць, 10 кг цибулі, 10 кг моркви, 3 літри сметани, сіль, перець, часник, олію. Квадратне кулінарне диво вносять до Книги рекордів України як найбільший дерун країни, спечений у Коростені. Посмакувати ним поталанило багатьом гостям. «Доволі прикольна ідея із деруном. Він найбільший, приємно, що саме у нашому Коростені спекли такий. На смак – непоганий, щоправда товстий трохи, але все смачно», —  поділилася враженнями Олена, мешканка Коростеня. 
Традиційно міський голова Коростеня особисто готує деруни в уніформі кухаря. Для цього бере картоплю, цибулю, які у рукавичках натирає на тертці; куряче яйце, сметану і борошно. Для смаку радить додати зубчик часнику і спеції. 
Разом із тим деруни на фестивалі готують гості з різних міст України. Можна скуштувати селянські, київські, львівські, подільські, житомирські, деруни по-німецьки, по-англійськи, по-польськи. Окрім того, господині продемонстрували, що з дерунів можна зробити навіть картини! Звичайно, вони їстівні, але через це аж ніяк не поступаються витворам мистецтва на полотні чи папері. А ще віднині Коростень має екслюзивне право, надане Українським інститутом інтелектуальної власності, проводити
Міжнародний фестиваль дерунів в місті. Володимир Москаленко отримує на це патент.
 Розважати любителів дерунів на фестивалі приїхали колоритні народні колективи з різних міст України. А спеціальним гостем свята став «Лісапетний батальйон». Святкова торгівля, дитячі атракціони, міський парк з пам’ятниками, серед яких і пам’ятник деруну, погода зробили ювілейний фестиваль по-домашньому затишним, гамірним і з планами на майбутнє зробити свято ще яскравішим.Попередня новина
Наступна новина