
Димок потроху пробуджує апетит у людей, а щоб деруни і різні смаколики купували, гостей запрошують піснею і яскравими прикрасами торгових яток. Ціни – різні. У середньому за порцію з гарних трьох-чотирьох дерунів правлять 25 гривень. Інші смаколики і напої, серед яких як міцні настоянки, так і домашній узвар, квас, лимонад, теж доступні для купівлі. Шашлик – від 50-ти гривень за 100 грам. Охочих посмакувати дерунами – чимало. Автобуси з туристами займають чи не всі прилеглі до центральної частини міста вулиці. «Ви сьогодні відчуєте колорит нашої щедрості древлянської, української, познайомитесь з представниками культури різних областей. Впевнений, цей день запам’ятається багатьом нам, бо ми готувались, бо хочемо дружити з усіма українцями, ми любимо вас. Уже 10 років ми зустрічаємось у цьому парку, щоб сказати добрі слова один одному, та найголовніше – щоб у нас у всіх був гарний мікроклімат у душі», — говорить міський голова Коростеня Володимир Москаленко.
Під час фестивалю усі чекали на появу деруна-велетня, який мав побити рекорд Коростеня, встановлений на 1-му фестивалі дерунів у 2008 році. Тоді, зі слів ведучих свята, смаколик заважив 138 кг (хоча в інформаційних листівках вказано вагу 118 кг). І от нарешті у супроводі оркестру з’явився він: 180-кілограмовий дерунисько. Його довжина 1 метр 62 сантиметра, а ширина 1 метр 20 сантиметрів. Висота кулінарного витвору — 8 сантиметрів. Попрацювати над ним довелось не одну годину, а ще використати 220 кг картоплі, 9 кг борошна, 250 яєць, 10 кг цибулі, 10 кг моркви, 3 літри сметани, сіль, перець, часник, олію. Квадратне кулінарне диво вносять до Книги рекордів України як найбільший дерун країни, спечений у Коростені. Посмакувати ним поталанило багатьом гостям. «Доволі прикольна ідея із деруном. Він найбільший, приємно, що саме у нашому Коростені спекли такий. На смак – непоганий, щоправда товстий трохи, але все смачно», — поділилася враженнями Олена, мешканка Коростеня.
Традиційно міський голова Коростеня особисто готує деруни в уніформі кухаря. Для цього бере картоплю, цибулю, які у рукавичках натирає на тертці; куряче яйце, сметану і борошно. Для смаку радить додати зубчик часнику і спеції.

Розважати любителів дерунів на фестивалі приїхали колоритні народні колективи з різних міст України. А спеціальним гостем свята став «Лісапетний батальйон». Святкова торгівля, дитячі атракціони, міський парк з пам’ятниками, серед яких і пам’ятник деруну, погода зробили ювілейний фестиваль по-домашньому затишним, гамірним і з планами на майбутнє зробити свято ще яскравішим.