22 серп. 2018 р.

Ми зобов’язані показати світові унікальність Житомирщини

Перлини нашого краю планують об’єднати в один туристичний шлях «Древлянські гради». Чого ще бракує для реалізації цього задуму та у чому важливість і унікальність проекту
Навесні цього року стало відомо, що у Житомирській області розробляють туристичний маршрут «Древлянські гради», який проляже через вісім міст області. Зокрема екскурсія в межах цієї мандрівки запланована через Малин, Коростень, Овруч, Олевськ, Новоград-Волинський, Житомир, Коростишів та Радомишль. Загальна протяжність такого маршруту становить близько 700 кілометрів. Розробники пропонують «проїхатись» ним за два дні.
Наразі вже виготовлений буклет із картою та детальним описом кожного міста, через який проходитиме цей туристичний шлях. Також минулого тижня фахівці з туристичної галузі, краєзнавці та археологи зустрілися в Олевську, щоб обговорити плани та шляхи реалізації цього проекту.
Про що вдалось домовитись в Олевську та у чому ж важливість цієї туристичної програми, ІнфоМалин запитав у директора Малинського міського краєзнавчого музею Василя Тимошенко.
— Розкажіть, насамперед, чому виникла ідея створити такий туристичний маршрут?
— Ця ідея виникла давно. Адже вже багато років Житомирська археологічна експедиція Інституту археології НАН України проводить розкопки у мінімум десяти населених пунктах нашої області. І зрозуміло, що не тільки одні вчені мають отримувати користь від археологічних знахідок — населення також повинно ознайомлюватись зі ними. 
Коли у 2015-ому у Києві вперше проводили виставку, на якій було представлено артефакти із наших країв, кияни дуже охоче приходили подивитись на всі знахідки. Про що це свідчить? Звісно, про те, що, по-перше, нам є про що розказати, а по-друге, люди готові про це дізнаватись.
Якраз після цієї виставки вирішили втілити ідею із туристичним маршрутом у життя. Бо сьогодні Житомирщина ще непізнана до кінця і ми зобов’язані показати світові унікальність нашого краю. Тим паче, що до нас продовжують звертатись інші міста і села, які також пропонують долучитись до маршруту як ще одна локація.
— Яка мета започаткування туристичного маршруту «Древлянські гради»?
— Маємо на меті насамперед показати культуру і побут древлян у всій її своєрідності та унікальності. Адже ми живемо на древлянщині, яка у науковому середовищі асоціюється із територією, звідки бере свій початок слов’янська земля. І наші краї — це витоки нашої культури і нашої державності. Думаю, що не тільки жителям прилеглих територій, українцям, а й усьому світові було б корисно і цікаво більше дізнатись про історію житомирських земель.
— Василю Івановичу, прошу сказати, що станом на зараз вже напрацьовано по цьому туристичному маршруту?
— Ми вже напрацювали детальну карту цього маршруту. У травні презентували її у Житомирі на тематичному форумі. Після того ми звернулись до народного депутата із проханням донести нашу ідею до Міністерства культури, позаяк розробка концепції цього маршруту — це якраз прерогатива Мінкульту. І вже тоді подумали, що вартувало б гуртом обговорити усі деталі маршруту із представниками основних локацій, через які він пролягатиме. І зустріч в Олевську — це, можна сказати, черговий крок у процесі реалізації нашого задуму.
— До чого вдалось договоритись під час зустрічі в Олевську?
— Загалом ми обговорити основну тактику дій щодо реалізації цього проекту. Також під час обговорень ми прийшли до того, що практично кожне із міст-учасників туристичного маршруту час до часу проводить у себе якісь свята, фестивалі, концерти. І такі заходи у нашій місцевості тривають регулярно із весни до глибокої осені. В Олевську ми подумали, що чудово було б прив’язати туристичний маршрут до цих святкувань. Тому що потрібно людей чимось зацікавити.
Також сьогодні ми вже почали вивчати інфраструктуру. Тобто ті місця, де туристи, які мандруватимуть нашими краями, зможуть переночувати, пообідати, відпочити. Ну і, звісно, дуже важливою запорукою успішно діючого туристичного маршруту є хороший автошлях. Адже, до прикладу, маємо на Житомирщині ще таку унікальну локацію як «Кам’яне Село».
Щоправда, для того, аби зараз туди дістатись, потрібно хіба що літаком летіти — люди дуже влучно сьогодні із цього приводу жартують… Та жарти жартами, а без дороги наші мрії так і залишаться мріями.
Тому, влада сьогодні повинні якомога активніше вкладати кошти у автошляхи, адже інвестиції у ремонти доріг дуже швидко себе виправдовують. Пригадуємо, що ще кілька років тому до Радомишля практично не було нормальної дороги і нікому не було діла, що там розташований чудовий замок. А проклали дорогу — і туристи масово туди помчали. І не тільки внутрішні, а й зовнішні.
— Зрозуміло, що процес запуску туристичної мандрівки «Древлянські гради» тривалий. Та все ж, як думаєте, коли він запрацює?
— Важко сказати. Цього року ми водночас зробили поступ у цій справі, та все ж щось конкретне до кінця 2018-го навряд чи вдасться реалізувати. Більші надію покладаю на наступний рік. Саме у 2019-ому Житомирською облрадою створюється програма «Туристична Житомирщина». І ми повинні зробити все можливе, аби «Древлянські гради» стали складовою обласної програми. Це дасть змогу мати хоч невеличку копійку, аби популяризувати та розвивати цей маршрут.
В Олевську, до речі, ми домовились, що до жовтня цього року на чергове засідання сесії облради ми повинні підготувати пропозиції щодо цього маршруту. Аби таким чином бодай зголоситись про себе. Сподіваюсь, що усе піде за планом і наші задуми вдасться втілити у життя.
Олена ПЕТРЕНКО
Джерело: infomalin.biz
Попередня новина
Наступна новина