10 лип. 2018 р.

У Лумлі на Івана Купала відроджували давні традиції. ФОТО

Одне із наймасштабніших святкувань Івана Купала на Малинщині відбулося в Малинівській сільській раді – на березі річки Лумлі. Традиційно мешканці села Лумля та сусідніх сіл зібрались разом, щоб у кращих поліських традиціях відсвяткувати Івана Купала.

На святі традиційно молодь вчилась плести справжні купальські вінки, на яких дівчата потім ворожили на свою долю. Спалювали Марену, переплигували через багаття, тримаючись за руки – бо вірять, як пара не роз’єднає рук, цибаючи через купальське багаття, то буде разом усе життя.

Цього року в день села подарунки отримали атовці,найстаріші мешканці Лумлі та двоє найменших, які тільки народились та іменинник Матвій.

Родзинкою свята став виступ народних місцевих колективів – “Лумлянки”, “Любистка” із Малинівки та ансамблю с.Різня.

Як повідомила Дрквлянському кореспонденту голова Малинівської сільської ради, Наталії Парфіненко, для Лумлі – це більше ніж свято.  

“Для нас Івана Купала – це велике свято. У Лумлі та Малинівці є відомі на весь район колективи, які співали стародавні пісні. Ми провели конкурси та змагання для дорослих та дітей, гості співали під караоке. Дякуємо усім жителям, які долучились до відзначення свята”, - зазначила голова сільради.

Традиційно свято підтримало агропідприємство “Малинівське”, що обробляє землю на території сільської ради - вони забезпечили подарунками та пригостили дітей морозивом.

Гостей частували юшкою та пловом, який варили у великому казані біля вогнища. 
“На святі ми показали, як святкували Івана Купала у нашій місцевості сотні років тому. Наприклад, як правильно плести вінок чи спалювати Марену, які пісні співали наші предки, коли виконували ці обряди. Як мали поводитись дівчата, щоб знайти свою долю. Це дуже цікаві обряди, які сучасний світ може втратити. Тому наше завдання – зберегти ці традиції та фольклор для наступних поколінь”, - додала сільський голова.

Попередня новина
Наступна новина