28 черв. 2018 р.

Коростенська поліція повернула додому трьох юних мандрівників з Житомирського району

26 червня троє братиків, жителі одного із сіл Житомирського району, пішли на прогулянку та додому не повернулися. Хлопчиків шукали силами місцевої громади і поліції у кількох районах області й після півночі трійцю підлітків правоохоронці перестріли у м. Коростені та повернули у родину. Поліцейські закликають дорослих бути відповідальними, звертати увагу на бездоглядних дітей на вулицях, особливо у вечірній і нічний час, і повідомляти про це по «102».
Близько 15-ї години 26 червня до Житомирського відділення поліції звернулися схвильовані жителі одного із сіл району і повідомили про зникнення трьох їх дітей віком 15, 13 та 12-ти років. За словами заявників,  уранці хлопці вирушили на прогулянку та додому не повернулися. Самостійні пошуки дорослим не принесли жодних результатів. 
– Загалом було з’ясовано, що розшукувані братики вже не вперше залишають домівку і подаються у мандри. За зібраними свідченнями, діти не мали конфліктів з дорослими членами родини. Тож очевидних мотивів нової утечі хлопців з домівки не було, - розповіла начальник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.
У ході організованих першочергових заходів задіяні до їх проведення поліцейські опитали місцевих жителів і з’ясували, що вони бачили трійцю підлітків, які виїжджали за межі села на велосипедах. Потому вдалося встановити і відстежити можливий маршрут юних мандрівників. Відтак до їх пошуків долучилися поліцейські м. Житомира та ще кількох підрозділів Головного управління Нацполіції Житомирщини, на території яких могли з’явитися розшукувані. 
Урешті близько півночі працівники сектору реагування патрульної поліції Коростенського ВП ГУНП у райцентрі помітили трьох юних велосипедистів. Як виявилося, це і були розшукувані мандрівники. 
Підлітків  поліцейські повернули у родину, провівши з ними переконливу роз’яснювальну роботу. 
Тим часом поліцейські зазначають: надворі – літо – найочікуваніша для школярів пора. Тож дорослим слід подбати про дозвілля і зайнятість своїх неповнолітніх дітей, аби відпочинок не перетворився на неприємності. Правоохоронці наполегливо радять дорослим подбати, аби з їхніми чадами завжди був телефонний зв'язок, контролювати їх дозвілля та цікавитися колом друзів та інтересів своїх дітей. 
Також поліцейські звертаються до усіх громадян: не будьте байдужими до дитячих доль. Якщо ви помітили дитину без дорослого нагляду на вулицях міст і селищ у вечірній або нічний час, запитайте, чи вона часом не загубилася і де її батьки. Повідомте про виявлення бездоглядного неповнолітнього до поліції. Не проходьте повз підлітків, які димлять цигарками у підворіттях, не мовчіть, коли на ваших очах продавець у магазині продасть неповнолітньому пиво, алкоголь або тютюн. Усе це - привід зателефонувати до поліції. Телефон «102» працює цілодобово. Реакція правоохоронців буде адекватною ситуації. 
Відділ комунікації поліції Житомирської області
Попередня новина
Наступна новина