8 трав. 2018 р.

Використання Прапору Перемоги та символіки комуністичного режиму забороняє Закон України

Прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки – це символіка комуністичного тоталітарного режиму, поширення та використання якої заборонено Законом України.

Про це інформує Український інститут національної пам’яті із посиланням на Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Відповідно до Закону поширення та публічне використання продукції, яка містить символіку комуністичного режиму, є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму. А пропаганда комуністичного тоталітарного режиму визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв комуністичного тоталітарного режиму та заборонена законом.

До символіки комуністичного тоталітарного режиму відносяться прапори, символи, зображення або інша атрибутика, в яких відтворюється поєднання серпа та молота, серпа, молота та п’ятикутної зірки, плуга (рала), молота та п’ятикутної зірки. Так як Прапор Перемоги містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, то використання його заборонено під час заходів на 8-9 травня.

Заборона не поширюється лише на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму на оригіналах бойових знамен.

Під час відзначення Дня пам’яті та примирення 8 травня, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня ветерани Другої світової війни можуть носити державні нагороди, ювілейні медалі та інші відзнаки, якими вони були нагороджені до 1991 року та протягом 1991-2015 років у зв’язку з річницями подій періоду Другої світової війни.
  
Довідково: Прапором Перемоги є штурмовий прапор 150-ї ордена Кутузова ІІ ступеню Ідрицької стрілецької дивізії, який має червоний колір, містить зображення поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, а також напис російською мовою «150 стр. ордена Кутузова ІІ ст. Идрицк. див. 79 с.к. 3 у.а. 1 Б. ф». Оригінал зазначеного прапора перебуває на вічному зберіганні у Музеї Збройних сил Російської Федерації у м. Москва.
Попередня новина
Наступна новина