14 трав. 2018 р.

Збережено цілісність Поліського природного заповідника загальнодержавного значення

    Прокуратура Житомирщини у судовому порядку вкотре не допустила незаконного розпорядження надрами, до того ж – на території Поліського природного заповідника.
      Зокрема, прокуратурою області в апеляційній інстанції фахово обґрунтовано незаконність виданого Житомирською обласної радою погодження для надання дозволу на користування надрами Яструбецького родовища, що в Олевському районі.
    Відтак, Житомирський апеляційний адміністративний суд погодився із позицією прокуратури області та залишив рішення суду першої інстанції без змін.
      Як повідомлялося раніше, у лютому минулого рокуЖитомирською обласною радою безпідставно погоджено надання товариству з обмеженою відповідальністю спецдозволу на користування надрами для видобування цирконієвих руд Південно-Західної ділянки Яструбецького родовища.
       Йдеться про те, що земельна ділянка родовища належить до заповідних лісових урочищ – охоронної зони Поліського природного заповідника  загальнодержавного значення.
        Прокуратура області, в інтересах держави, заявила позов про визнання протиправним та скасування погодження, яке Житомирським окружним адміністративним судом задоволено у повному обсязі.
    Натомість скаргу обласної ради та товариства в апеляційній інстанції залишено без задоволення.
         Довідково. Поліський природний заповідник - природно-заповідний об'єкт загальнодержавного значення, розташований в Олевському та Овруцькому районах на площі понад 20 тис га, з унікальною фауною та флорою, природними комплексами. Для захисту від господарської діяльності на прилеглих територіях створена охоронна зона загальною площею майже 12,5 тис га, у якій заборонено будівництво промислових та інших об’єктів,мисливство, будь-яка інша господарська діяльність, яка може призвести до негативного впливу.  
       Багато видів тварин заповідника включені до вітчизняних та міжнародних Червоних списків, зокрема, Червоної книги України, Червоної книги МСОП,  Європейського Червоного списку, а також згадуються у Вашингтонській конвенції СІТЕС, Боннській та Бернській конвенціях.
 

Автор: Прес-служба прокуратури Житомирської області 
Попередня новина
Наступна новина