Конкурсні бали рахуватимуть по-іншому
Абітурієнти, які планують вступати до закладів вищої освіти, повинні знати про те, що вступна кампанія цього року має деякі відмінності від минулорічної. Які саме? Про це Житомирському Кур’єру розповіли у приймальній комісії Житомирського державного університету імені Івана Франка.

Ще одна особливість цьогорічної вступної кампанії — фіксований набір сертифікатів на державну форму навчання. Тобто якщо минулого року на одну і ту ж спеціальність, наприклад, «Хімія» у різних закладах вищої освіти могли бути потрібні різні сертифікати: в одних вузах – математика, в інших – фізика, то тепер для вступу на цю спеціальність у всі заклади України необхідно буде подавати однакові сертифікати ЗНО (хімія і математика). Це правило стосується всіх спеціальностей.
Треба знати, що заклади вищої освіти країни будуть на свій розсуд визначати ваговий коефіцієнт на профільний предмет ЗНО. Тобто, одна і та ж людина з однаковим набором сертифікатів і певними балами при поданні заяви на вступ на одну й ту ж спеціальність у різних закладах освіти, буде мати різний конкурсний бал.
Вкрай важливо! Навчальні заклади міст-мільйонників: Києва, Харкова, Одеси, Дніпра, Львову зазвичай користуються шаленою популярністю, водночас навчання та проживання там є доволі обтяжливим для сімейного бюджету. Тому за для залучення молоді заклади вищої освіти Житомира збільшать конкурсний бал абітурієнта. Таким чином конкурсний бал однієї і тієї ж особи у закладі міста Житомира буде вищим ніж у Києві, Харкові, Одесі, Дніпрі, Львові та інших великих містах. Тому вірогідність вступити на навчання за кошти державного бюджету саме до закладів Житомира значно вища, ніж до закладів великих міст.
Крім того, абітурієнти, які не менше двох років постійно проживають у сільській місцевості і закінчили сільську школу цього року, внісши у свій електронний кабінет довідку відповідного зразку, зможуть додатково збільшити свій конкурсний бал. Це дасть змогу випускникам сільських шкіл, у яких, як правило, рівень освіти нижчий, ніж у випускників міст, вступити до закладів вищої освіти. Крім того, це робиться для того, аби спеціалісти після закінчення навчання поверталися до рідного села.
Нагадуємо, що для осіб, які будуть подавати заяви на спеціальності, які визнані пріоритетними для держави: хімія, біологія, математика, фізика та деякі інші, до конкурсного балу абітурієнтів будуть застосовуватися додаткові збільшувальні коефіцієнти. Саме на ці спеціальності держава буде виділяти значно більшу кількість державних місць.
Реєстрація електронних кабінетів для вступників на основі повної загальної середньої освіти розпочнеться 2 липня і закінчиться о 18 годині 25 липня. Подання заяв до закладів вищої освіти почнеться 12 липня; приіом сертифікатів ЗНО закінчиться у 18 годині 26 липня.