12 лют. 2018 р.

Рік Олевської ОТГ: здобутки та плани

 За рік після створення Олевської об’єднаної територіальної громади тут відбулися значні зміни. Насамперед, органи місцевого самоврядування взялися за термосанацію навчальних закладів. У 10 садочках утеплювали стіни, перекривали покрівлі та встановлювали нові вікна і котли. Відтак, стало тепліше та економляться гроші на опаленні.
«Енергозберігаючі заходи дуже потрібні для нашої громади, бо це економія палива»,— каже Олег Омельчук, Олевський міський голова.
«Факт у тому, що до утеплення дошкільного закладу ми завжди котли тримали при температурі 70-800. Зараз ми вище 450 не піднімаємо. Навіть на день іноді відключаємо опалення»,— зазначає Любов Кондратовець, директор Центру розвитку дитини №1 м. Олевськ.
Крім утеплення, дошкільні заклади ремонтують та забезпечують новим обладнанням. В Олевській громаді є три Центри розвитку дитини та 17 садочків, а цьогоріч відкрили ще один у селі Кишин на 60 дітей. Приміщення садочка пустувало багато років.
«16 працівників знайшли собі роботу в цьому садочку. Батьки змогли вже роз поряджати свій робочий час. Коли не було садочка, батьки вимушені були сидіти із дитиною вдома»,— каже Світлана Гергало, директор Кишинського дошкільного навчального закладу «Дзвіночок».
В Олевському ОТГ взялися і за оновлення шкіл. 8 класів в школах громади обладнали приладдям. У Тепеницькій школі встановили нові конвектори та вікна. А в Олевській міській гімназії поміняли покрівлю, вікна, водопровід та утеплили стіни.
«Сюди вкладено великі гроші. Я маю на увазі, на утеплення, надання нам двох кабінетів: біологічного і фізичного. Ми отримали ноутбуки»,— каже Анатолій Шинкар, заступник Олевської гімназії.
Наприкінці минулого року в Олевську освітлили 18 вулиць. Це не єдиний інфраструктурний проект в районному центрі. Міська влада планує запустити очисні споруди, котрі не працювали понад 20 років. Уже встановили частину обладнання.
На Олевщині планують розвивати спорт. Для цього реконструюють .Обійдеться проект у 20 мільйонів гривень.
Жителі Олевської ОТГ радіють змінам, котрі відбулися після об’єднання. Сподіваються за рік відчути більше зрушень. Міський голова каже, що на 2018-й планів багато.
«На 2018 рік ми дуже багато виготовили проектів. Будуть іти термосанації шкіл в селах, термосанація садочків, дошкільних закладів. Це й інфраструктурні будуть об’єкти: водоочищення, станції знезалізнення (це буде і Кишин, і селище Дружба). І водогони будем будувати. Ну, багато є планів»,— зазначає Олег Омельчук, Олевський міський голова.
Олевська ОТГ – одна з найбільших громад України. Вона налічує 54 населених пунктів з населенням понад 35 тисяч жителів
Джерело:sk1.tv
Попередня новина
Наступна новина