11 лют. 2018 р.

Гранітному кар'єру не продовжили оренду 45 га землі в Лугинському районі

Верховний Суд підтримав доводи прокуратури Житомирщини щодо незаконності продовження гранітному кар’єру договору оренди земельної ділянки площею понад 45 га вартістю 930 тис грн. повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської област.

     Прокуратура Житомирської області вкотре засвідчила професійність, послідовність та принциповість у відстоюванні інтересів держави у сфері землекористування.
     Цього разу позицію прокуратури Житомирщини підтримав Верховний Суд та залишив без змін постанову Рівненського апеляційного господарського суду, якою відмовлено ТОВ «Гранітний кар’єр» у задоволенні позову щодо визнання продовженим договору оренди 45 га землі.
     Йдеться про те, що за позовом ТОВ «Гранітний кар’єр» рішенням господарського суду Житомирської області визнано продовженим на 10-річний строк договір оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею понад 45 га вартістю 930 тис грн, яка знаходиться за межами населених пунктів Жеревецької сільської ради Лугинського району. Також визнано укладеною додаткову угоду до договору оренди землі, укладену між сторонами.
     Указане рішення прийнято усупереч вимогам земельного та податкового законодавства, без проведення нормативно-грошової оцінки земельної ділянки. Крім того, не взято до уваги, що землями державної власності, які віднесені до категорії земель промисловості, розпоряджаються обласні, а не районні державні адміністрації.
     Проте, ні Житомирською обласною державною адміністрацією, ні Лугинською районною державною адміністрацією, як уповноваженими органами влади, не вжито жодних належних заходів задля захисту державних інтересів та скасування незаконного рішення суду.
     Виконуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, прокуратура області оскаржила неправосудне рішення місцевого господарського суду, у результаті чого ТОВ «Гранітний кар’єр» відмовлено у позові.
     Наразі Верховний Суд також визнав доводи прокуратури обґрунтованими.
Попередня новина
Наступна новина