12 січ. 2018 р.

Дешево та сердито: Коростенський водоканал ліквідовує прориви медичними бинтами

10 січня, на сайті «PROZORRO» було оголошено процедуру закупівлі медичних матеріалів, замовником яких виступило Коростенське КП «Водоканал». Мова ж йде про 1 тис бинтів Мартенса, очікуваною вартістю 77 тис грн.
Переважно, дані бинти використовуються в медицині, а саме -  в травматології для фіксації шин і гіпсових пов'язок в якості першої медичної допомоги, або ж як підвісний пристрій для витяжки при переломах кінцівок. Також гумовий бинт Мартенса може виконувати функцію тимчасового джгута.
Саме останній варіант використання бинта й взяли собі на озброєння працівники Коростенського водоканалу.
Так на запитання журналіста Житомир.Life, для яких цілей підприємства планує витратити майже 80 тис грн на медичні матеріали, начальник з постачання комунального підприємства розповів наступне.
«Використовуємо ці бинти для усунення аварійних ситуацій на витоках водопровідної мережі. Ми намотуємо його в якості джгута на тріщину в трубі, для більшої еластичності, і вже потім на верх ставимо хомут. Скажімо так – це наше ноу-хау: самі навчилися так роботи, і використовували цей метод вже не один десяток років», - розповідає Віталій Висоцький.
Також Віталій Володимирович розповів, що працівники підприємства навчилися самостійно робити й хомути, які також використовуються для ліквідації проривів.
«Ось, наприклад, йде прорив труби (до 300-го діаметру). Ми приїздимо, розкопуємо місце аварії, перекриваємо воду і перемотуємо місце, де виникла тріщина, бинтом Мартенса. Таких бинтів може піти й декілька штук за раз. Далі, на цей бинт, ми накладаємо гумовий бандаж, і вже на верх – хомут. Такий метод на років 10 можна вирішити проблему. До речі, хомути ми також робимо самостійно, із заліза. Виходить економія, бо заводський хомут коштує від 2-х тис грн., а так самі виходимо із ситуації», - додав Віталій Висоцький.
Попередня новина
Наступна новина