22 січ. 2018 р.

Постраждалі учасники Революції Гідності матимуть 75% знижку на комунальні послуги, а також...

Парламентарі своїм рішенням внесли зміни до закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Відтепер учасники Революції гідності отримують відповідний статус і пільги як ветерани війни.

Хто з майданівців претендує на звання УБД

У законі відповідно до прийнятих змін з'явилася нова стаття – "Постраждалі учасники Революції гідності". Ними вважаються ті, хто отримав тілесні ушкодження під час подій на Майдані і звернувся за медичною допомогою з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Отже, статус учасника бойових дій отримують особи, які брали участь у масових акціях громадянського протесту упродовж 21 листопада 2013-30 квітня 2014 і отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), факт чого зафіксовано зверненням до медиків.
На таких людей поширюються пільги, передбачені законом про статус ветеранів війни.
Водночас, нововведення не поширюється на співробітників міліції, інших силових структур, які отримали тілесні ушкодження під час виконання службових обов'язків у зв'язку з подіями на Майдані.

Які пільги передбачені для УБД

Оплата житлово-комунальних послуг
Знижки на квартплату з розрахунку: 21 кв. м загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати + 10,5 кв. м на сім'ю.
Знижки на оплату комунальних послуг (газ, електроенергія, інше) та скрапленого балонного газу для побутових потреб в межах середніх норм споживання, з розрахунку: 21 кв. м загальної площі житла на одну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати + 10,5 кв. м на сім'ю.
75% знижки на паливо, в тому числі рідке, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається знижка 75% за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. м. на кожну особу + 21 кв. м. на сім’ю).
Користування транспортом
Безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
Безплатний проїзд 1 раз на 2 роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту зі знижкою 50 %.
Послуги
Знижка 50 % на оплату абонементної плати за користування телефоном. Позачергове користування всіма послугами зв’язку та позачергове встановлення на пільгових умовах оплати квартирних телефонів: 20 % від вартості основних та 50 % – додаткових робіт.
Першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту.
Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів, виробів медичного призначення за рецептами лікарів. Безплатне першочергове зубопротезування. Безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсація його вартості. Користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи. Щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів. Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
Забезпечення житлом
Першочергове: забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов; відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва; ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.
Позики на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, дачних будинків і благоустрій садових ділянок. Позика підлягає погашенню протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва.
Робота та навчання
Використання чергової щорічної відпустки у зручний час + до 14 днів на рік додаткової відпустки зі збереженням заробітної плати.
Переважне право на залишення на роботі при скороченні штату працівників у зв’язку з реорганізацією виробництва і праці та на працевлаштування в разі ліквідації підприємства, установи, організації.
Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.
Крім того:
40 грн. – розмір щомісячної цільової грошової допомоги на проживання учасникам бойових дій, незалежно від розміру пенсій та надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги та пенсії за особливі заслуги перед Україною.
(За даними ГО Всеукраїнська правозахисна організація "Юридична Сотня").

Коли закон почне діяти

Закон набирає чинності 24 лютого 2018 року. Постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих отримають право на 75-відсоткову знижку плати за користування житлом та комунальні послуги, а також право на інші пільги, передбачені ст.12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». 
Попередня новина
Наступна новина