6 січ. 2018 р.

Олевський колодязь потрапив у ТОП-5 археологічних знахідок року

Член Правління Спілки археологів України та доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка Євген Синиця відзначив тисячолітній Олевський колодязь однією зі знахідок, які вважає досягненнями археології за 2017 рік. Про це він розповів в ефірі «Громадського радіо».
Археолог не вважає знахідку сенсаційним відкриттям, але, на його думку, дуже цікава інформація пов’язана з роботою житомирської археологічної експедиції інституту археології, якою керує Андрій Петраускас. Тож знахідку він вніс до ТОП-5 археологічних відкриттів минулого року
«Житомирська археологічна експедиція Інституту археології працює в кількох літописних містах східної Волині на Житомирщині. В Олевську найбільш цікавий об’єкт, який копався цього року, це колодязь. Це знову ж таки не унікальна абсолютно штука, адже давньоруські колодязі відомі. Але цей був збудований в Х столітті, що доведено археологічно. Він просто шикарно збережений. Це дерев’яний колодязь, який наразі дуже ретельно досліджують. Але найголовніше, його мають зберегти, як експозиційний об’єкт. Там взагалі грандіозні плани щодо нього», – розповів Євген Синиця.
Не зважаючи на скандальну славу «бурштинового краю» дослідник вважає ситуацію з роботою археологів в Олевську досить плідною, адже місцева влада всіляко сприяє науковцям в їх роботі.
«Місцева адміністрація дуже приязно ставиться до археологічних робіт і, власне кажучи, бачить в археології і історії свого міста туристичний потенціал. Тобто відійти від бурштинового безладу і зробити з свого міста культурну столицю Житомирщини. Річ у тому, що «Олевське городище» практично немає сучасної забудови. І це дуже унікальна річ. Тому є думка, що це все буде повністю розкопане і відтворене на своєму місці. Важливим є те, що роботи ведуться одразу з прицілом на музеєфікацію. Тобто зробити все доступним та привабливим для туристів. Адже колодязь якому щонайменше тисячу років має вражати», – переконаний археолог.
Попередня новина
Наступна новина