21 груд. 2017 р.

За газ заплати наперед і будеш всеодно винен

До Древлянського кореспондента звернулися читачі сайту. Вони надіслали нам копію платіжки, що отримали від Коростеньгазу за спожиті послуги. Хоча власне і не зовсім спожиті. Як пояснює читатка, вона була вражена сумою, яку побачила в платіжці. Та коли придивилася, зрозуміла, що це не зовсім рахунок за вже надані послуги. У суму до сплати, тобто заборгованість, Коростеньгазу скромно так включив "рекомендований платіж за грудень". Тобто, за ще не спожитий газ, у людей вже борг?! Як можна платити за те, чого ще не отримав? А якщо людина буде відсутня, чи не буде користуватися, хто повертатиме їй "рекомендований" платіж? Можливо, це ще якось можна було б пояснити, якби не напис на конверті платіжки. 

Коростеньгаз скромно так нагадує своїм споживачам, що в листопаді уряд прийняв закон "Про житлово-комунальні послуги" і що саме цим законом передбачено нарахування штрафів, пені на тих споживачів, які несвоєчасно сплачують рахунки. 

Вони зазначають, що "пеня може зявитися при найменшому порушенні термінів платежу"! Отак з однієї сторони, скромно пишуть "рекомендований" (тобто не примусовий) платіж і включають його до основної суми до сплати, а з іншої - пишуть за пеню за кожен день прострочки. Що це, підготовка до того, щоб у разі несплати "рекомендованого" нарахувати ще й пеню? Для цього випадку, хочемо процитувати Закон, на який ссилається Коростеньгаз. Згідно п. 2 статті 9 ЗАКОНУ УКРАЇНИ "Про житлово-комунальні послуги" від 09.11.2017р. "За бажанням споживача оплата житлово-комунальних послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів згідно з умовами договору про надання відповідних житлово-комунальних послуг". ЗА БАЖАННЯМ СПОЖИВАЧА. А не за бажанням Коростеньгазу!
 





Попередня новина
Наступна новина