27 лист. 2017 р.

Депутати Коростенської міськради просять парламент підтримати новий виборчий кодекс

Депутати Коростенської міської ради на найближчій сесії міської ради звернуться до Верховної Ради з проханням прийняти новий Виборчий кодекс України. Проект звернення оприлюднили на сайті міської ради.
«Верховна Рада України 7 листопада  226 голосами ухвалила в першому читанні проект нового Виборчого кодексу України. Він покладе початок оновленню всієї системи влади в Україні, припинивши купівлю місць у парламенті. Головна новація документа – регіональні відкриті виборчі списки –  відповідає вимогам виборців та демократичним міжнародним практикам. Така система дасть людям змогу самостійно визначати, хто представлятиме їхні інтереси у законодавчому органі, та підвищить відповідальність депутатів перед виборцями», – йдеться у документі.
На думку ініціаторів звернення, новий кодекс, згідно із яким висувати кандидатів на загальнонаціональних виборах зможуть лише політичні сили, які мають регіональні організації не менш як у 14 адміністративно-територіальних одиницях та долають 4-відсотковий прохідний бар’єр, «допоможе очистити політичне поле України від партій-одноденок та піар-проектів».
«Ми, депутати Коростенської міської ради, висловлюємо свою підтримку змінам у виборчому законодавстві та закликаємо парламент проголосувати за Виборчий кодекс України у другому читанні та в цілому. Також закликаємо Президента України Петра Порошенка якнайшвидше підписати його та ввести у дію», – додають ініціатори звернення.
Попередня новина
Наступна новина