11 жовт. 2017 р.

Правила використання нагрівальних приладів в холодну пору року.

Використання нагрівальних приладів в побуті.

У прохолодну пору року частішими стають випадки пожеж, опіки, травмування, пов’язані з неправильним користуванням побутовими нагрівальними приладами.
Дотримування нижченаведених правил зможе допомогти уникнути небезпеки пожеж, вибухів, отруєння чадним газом:
  • перш ніж вмикати електроприлад, перевірте, чи в належному порядку його нагрівальна частина, чи не ушкоджений дріт та розетка;
  • не користуйтеся електронагрівальними приладами поблизу з предметами, виготовленими з легкозаймистих, плавких та горючих речовин, неподалік від газових печей та балонів;
  • не користуйтеся для обігрівання помешкань непридатними для цього електронагрівальними приладами такими як праски, електроплитки, потужні промислові тени;
  • не нагрівайте прилади до небезпечно високих температур;
  • не залишайте їх без нагляду та наодинці з дітьми;
  • не ремонтуйте та не перебудовуйте самостійно обігрівальне обладнання, якщо не маєте належної освіти та інвентарю;
  • не вмикайте вологими руками та не торкайтеся оголених електропровідних частин.
Будь-яка несправність в електропроводці і порушення правил її експлуатації призводить до пожежі. Особливо небезпечне коротке замикання, яке виникає при сполученні двох проводів з оголеними ділянками (з пошкодженою ізоляцією). При цьому проводи дуже нагріваються, виникає іскріння та спалахує захисна ізоляція проводів.
Щоб зменшити ймовірність виникнення короткого замикання варто подбати про встановлення заводських електрозапобіжників, але ні в якому разі не робити саморобних вставок. Вставки, у випадку підвищення в електромережі напруги і у випадку короткого замикання, не розімкнуть електричне коло, не знеструмлять електромережу у квартирі.
До короткого замикання і пожежі призводить перевантаження електромережі в результаті одночасного включення в мережу декількох електроприладів. Тому потрібно слідкувати, щоб проводи зовнішньої електролінії були натягнуті і не торкалися один одного, а на вводі у приміщення – взяті в ізоляційні трубки. Шнури до електроприладів, телевізорів, радіоприймачів і настільних ламп, а також штепсельні вилки і розетки повинні бути справними.
      П А М ’ Я Т А Й Т Е !
   У разі займання електроприладу, перш за все відключіть його від електромережі, перекрийте доступ повітря цупкою незаймистою тканиною, провітріть помешкання. Не гасіть водою ввімкнене обладнання.
   Під час пожежі терміново телефонуйте за номером 101;  9-62-93.
Бережіть своє здоров’я і життя !

Головний спеціаліст відділу з питань
цивільного захисту виконавчого
комітету  міської ради                                                                 Ольга Ткач
Попередня новина
Наступна новина