28 жовт. 2017 р.

Сьогодні 28 жовтня розпочався сезон облавного полювання на копитних тварин

На території Житомирської області сьогодні 28 відкрито полювання на копитних тварин, а вже з 04 листопада – на хутрових звірів. 
Мисливці чекають даної події з нетерпінням, а екологи в свою чергу турбуються, щоб в період полювання не відбувались порушення. 
Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області за участі громадських інспекторів будуть проводитись заходи по боротьбі з браконьєрством. 

З метою попередження виникнень порушень природоохороного законодавства при проведенні полювання, Державна екологічна інспекція у Житомирській області попереджає, що особи винні у незаконному полюванні, відповідатимуть згідно до чинного законодавства України. За порушення правил полювання та термінів полювання особи можуть притягуватись до адміністративної відповідальності за ст. 85 КУпАП, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від шести (102 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від тридцяти (510 грн.) до дев’яноста (1530 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також передбачена кримінальна відповідальність. 

Крім того, було б добре нагадати, що 23 липня 2017 року було оприлюднено спільний наказ Мінприроди та Мінагрополітики про збільшення майже в чотири рази відшкодування збитків за браконьєрство. 

Наприклад, розмір стягнення за незаконне добування або знищення лося збільшено до 80 тисяч гривень (було 20 тис. грн.), оленя європейського – до 60 тис. грн. (було 15 тис. грн.), оленя плямистого - до 50 тис. грн., лані до 40 тис. грн. ( було 10 тис. грн.) козулі та муфлона – до 32 тис. грн. (було 8 тис. грн.)
Також збільшено суми відшкодування за незаконне добування або знищення хутрових. Зокрема, за бобра – 10 тис. грн.. (було 2600 грн.), зайця – русака – 8 тис. грн.. (було 500 грн.).

Державна екологічна інспекція у Житомирській області застерігає – не порушуйте правил полювання, а також звертається до небайдужих громадян, які виявили факт браконьєрства одразу повідомляти на телефон «Гарячої лінії» за номерами: (0412) 46-49-54 та 067-410-27-88.

Попередня новина
Наступна новина