27 вер. 2017 р.

У МАЛИНІ ВІДКРИЛИ "ЗОЛОТИЙ" ПАМ'ЯТНИК ВОЛОДИМИРУ ВЕЛИКОМУ

У передмісті Малина відкрили пам'ятник князю. Раніше на цьому місці стояв постамент Леніну, його знесли декілька років тому, передає "5 канал". 
Як відомо, Дідусь великого князя Володимира, Мал, був властителем древлянських земель, розповідає місцевий вчитель історії Олександр. "Малин – форпост землі древлянської. Дочка князя Мала – Малуша була дружиною князя Святослава і народила йому князя Володимира", - розповідає історик Олександр Лось.
Пам'ятник Володимиру поставили на території Малинського коледжу. Тетяна Вербицька, займається виховною роботою зі студентами закладу. Каже, що спочатку хотіли звести пам'ятник Кобзарю або Миклусі Маклаю.
"Усі ці ідеї якось не знайшли відгуку у серцях і мешканців села Гамарники, і студентів Малинського коледжу, і викладачів. А вже коли прийшла ідея створити пам'ятник Володимиру Великому - це якось більше було до душі", - каже заступник директора з виховної роботи Малинського лісотехнічного коледжу Тетяна Вербицька.
Пам'ятник зробили з дерева, тому що граніт і бронза дорого коштують, розповідає скульптор Олег Демченко. Він каже: дерево, наче живе, а коли працював над скульптурою, то вкладав туди Євангеліє.  
"На задньому фоні я написав текст. Ми там із владикою написали і вирішили, що так буде правильно. Там є цитата з Євангеліє від Матвія. Здається, 24 глава, що буде проповідуване це Євангеліє по всьому світу", - зазначає Олег Демченко.
"Щоб Боже Благословення було над цим містом, над Малином, над нашим народом, щоб люди жили у мирі та злагоді", - промовив митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон.
18-річний студент Руслан вважає князя Володимира взірцем. Він каже, що на Володимира потрібно рівнятися, аби досягнути миру, заради внеску в державу та заради всіх людей.
"Треба рівнятися на нього, бо він дуже великою людиною був, і треба брати з нього приклад", - зазначає Руслан.
Надія вже декілька десятків років працює бібліотекарем, проживає в Малині, вважає, що свого минуло не можна забувати, адже минуле – це майбутнє. Жінка додає: тільки завдяки цьому ми існуємо як нація і як народ.
"Коли ми забуваємо свою історію, ми перестаємо буди народом. Розуміти, що пам'ять наша - це пам'ять предків. Без цього ми не можемо жити. Ми, українці, це повинні знати і цим пишатися", - переконана мешканка Малина Надія Кудрицька.


Олександр Рубан, Сергій Базилюк, "5 канал" 
Попередня новина
Наступна новина