3 серп. 2017 р.

Дитячий алкоголізм VS наливка «по-житомирськи»: фестиваль їжі на День міста Житомира буде безалкогольним

Чи продавати на День міста слабоалкогольні напої під час фестивалю вуличної їжі, який буде проходити на Новому бульварі, вирішували під час засідання виконкому 2 серпня. Продаж слабоалкогольних напоїв власного виробництва, а саме настоянок та наливок, викликав питання у окремих членів виконавчого комітету, які побачили у цьому пропаганду алкоголізму.
«Вибачте, це свято міста, де будуть приходити сім’ї з дітьми. Враховуючи те, що в нас є проблема зі зловживанням алкоголем і є проблема дитячого алкоголізму, я вважаю, що недоречно продавати навіть слабоалкогольні напої, тому що в нас немає належного контролю за вживанням у громадських місцях слабоалкогольних та алкогольних напоїв», - каже член виконкому Віра Гринишина.
«У нас були попередні фестивалі, де ми забороняли продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Цього дотримано не було. Особисто я була на цих фестивалях , у нас продавались як алкогольні, так і безалкогольні напої. Тобто, якщо ми зараз приймемо рішення, мені просто цікаво, от ми заборонимо продаж алкогольних напоїв, навіть слабоалкогольних, чи буде це дотримано та хто буде контролювати?», - запитує член виконкому Марія Бовсуновська.
Слідкувати за виконанням рішення виконкому та виявляти порушників мають правоохоронні органи, але відповідальність нестимуть учасники фестивалю вуличної їжі, -пояснює міський голова.  
«У цьому рішенні йде контроль з боку правоохоронних органів, контроль виробника, учасники фестивалю відповідають за ті напої, які вони продають. Можна, звичайно, закривати на це очі, робити вигляд, що у нас все добре. Але скажіть, хто з вас був на фестивалі дерунів у Коростені? Там, по-моєму, горілка продається направо і наліво. Ми про горілку взагалі не говоримо тут. Невже ми просто не довіряємо своїм людям, житомирянам, і думаємо, що вони гірші, ніж в тому ж Коростені? Ми боїмося того, що ми дозволимо продавати настоянку або якийсь келих крафтового пива, і наші люди від цього зіпсуються?», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Втім, противники цього рішення стоять на своєму та вважають, що продаж алкоголю на Новому бульварі - це поганий приклад для дітей.
«Я хочу звернути увагу на одне. На те, що в нас є проблема з дитячим алкоголізмом. Я просто не можу для себе усвідомити, чому ми маємо дітям показувати приклад того, що на День міста можна просто прийти, на загальному масовому святі купувати алкоголь і відзначати це. І чому має бути на цьому святі алкоголь? Я не можу зрозуміти. Ви розумієте, що ми подаємо приклад дітям?», - запитує член виконкому Віра Гринишина.
Якщо йти шляхом заборон, то тоді варто закрити і кафе, які також продають алкогольні напої, вважає Сергій Сухомлин.
«У мене тут трішки логіка не спрацьовує. На День міста будуть заходи на Михайлівській. Дитина йде з батьками, сідає під зонтиком, батько бере пиво чи горілку і п’є. Давайте тоді всі кафешки закриємо, бо вони пропагують алкоголь. Чи як?», - каже міський голова.
Після дискусії члени виконавчого комітету беруться до голосування. Для дозволу на продаж слабоалкогольних напоїв на фестивалі вуличної їжі не вистачає голосів – «за» голосує лише 11 членів виконкому. Організатори фестивалю показують настоянку «по-житомирськи», яку житомиряни так і не побачать на День міста, і додають: не розуміють, чому окремі члени виконкому зайняли таку категоричну позицію.
«Є приклади, за якими далеко ходити не потрібно: є Новоград-Волинський, є Коростень, Київ поряд, Вінниця, Рівне, я про Львів взагалі мовчу. Чому настільки упереджене ставлення до вживання алкоголю на заходах, я не можу зрозуміти. Коли поряд в метрі це все продається. Відверто - напевно, є якісь проблеми особисті, чому таке упереджене ставлення. Я по-іншому не можу це пояснити. Якась «радянина, «совок». Відверто - не можу по-іншому сказати», - каже Ірина Маренкова, представник МГО «Диводії», яка організовує фестиваль вуличної їжі.
Як повідомляв Житомир.info, житомиряни відзначали, що на День міста-2016 було на диво мало п’яних, а свято стало більш «домашнім» та «європейським».
 Житомир.info: Дитячий алкоголізм VS наливка «по-житомирськи»: фестиваль їжі на День міста буде безалкогольним
 Житомир.info: Дитячий алкоголізм VS наливка «по-житомирськи»: фестиваль їжі на День міста буде безалкогольним
Житомир.info: Дитячий алкоголізм VS наливка «по-житомирськи»: фестиваль їжі на День міста буде безалкогольним
Житомир.info: Дитячий алкоголізм VS наливка «по-житомирськи»: фестиваль їжі на День міста буде безалкогольним
Попередня новина
Наступна новина