15 серп. 2017 р.

У 203 об’єднаних громадах перші вибори відбудуться в кінці жовтня

За інформацією представників партії "Рідний дім" з місць обласні державні адміністраціі намагаються максимально прискорити процес об'єднання громад щоб встигнуть подати документи в ЦВК. В той же час, частина громад не встигне пройти всі процедури до засідання ЦВК, і ймовірно перші вибори будуть призначені там пізніше. Скоріше на нас чекають ще одні вибори в ОТГ у грудні 2017.

Що ж до виборів у жовтні, то про те, що «зараз найкращий час призначити вибори в об’єднаних громадах. На це чекає вже 203 ОТГ» заявили в Уряді, Інакше,  ОТГ ризикують не перейти з початку 2018 року на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом, можуть не отримати усіх повноважень і ресурсів, на які розраховують і мають право. Отже, враховуючи час на усі необхідні передвиборчі процедури, призначати вибори Центральна виборча комісія мала б вже зараз. Цього від неї очікують вже 203 об’єднані громади з усіх областей країни. По усіх інших ОТГ, що утворяться до кінця серпня – початку вересня, рішення ЦВК про призначення виборів зможе прийняти окремо».
За даними моніторингу, на розгляді Центральної виборчої комісії знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих виборів у 203 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 917 місцевих рад.
Найбільше об’єднаних громад, які вже чекають на рішення ЦВК, у Дніпропетровській – 19,Житомирській – 17, Волинській – 16, Чернігівській та Полтавській – по 15, Одеській – 12,Черкаській та Херсонській – по 11 громад.
Ще 79 громад – на фінальних стадіях процесу об’єднання:
  • по 11 ОТГ облдержадміністрації готують звернення до ЦВК,
  • 27 ОТГ чекають на висновок ОДА,
  • 41ОТГ приймають остаточні рішення про об’єднання.
 Як відомо, загалом в Україні протягом 2015-2017 років створено 413 об’єднаних територіальних громад, до складу яких увійшла 1971 колишня місцева рада.
Джерело:www.ridnyi-dim.in.ua
Попередня новина
Наступна новина