19 лип. 2017 р.

Заповідних угідь побільшає

Малинські ліси, як відомо,  мають високий відсоток лісистості і зовсім незначні площі заповідності, тому місцеві лісогосподарські підприємства працюють над тим, щоб збільшити кількість об’єктів природно-заповідного фонду, розширити їх території.
Приміром, у ДП «Малинський лісгосп АПК» на даний час діє 2 заказники місцевого значення: ландшафтний «Багно» і загально зоологічний «Кам’янський». Останній займає площу 167 гектарів, на його території охороняються рідкісні і зникаючі види дикої природи. Тут запроваджено спеціальний режим охорони і відповідні обмеження у лісогосподарській діяльності.
-    Чимало диких тварин і птахів, які раніше були чисельними, нині попали в число зникаючих, - розповідає начальник лісового відділу ДП «Малинський лісгосп АПК» Олександр Хмельницький. – На це є багато причин, але основна з них людська діяльність, особливо технологічна і сільськогосподарська, адже традиційні території для проживання диких видів за останні десятиліття помітно скоротились, а відповідно скоротилась і їх чисельність. Тому сьогодні рідко зустрінеш в угіддях річкову видру, бобрів, лося і навіть окремих водоплавних птахів. Довелося нам взяти ці рідкісні види місцевої флори і фауни  під охорону у заказнику «Кам’янський». Точні цифри диких мешканців у заказнику назвати важко, бо впливає фактор сезонності, однак ми фіксуємо деяке їх зростання, - пояснює начальник відділу лісгоспу АПК.
Другий заказник «Багно» створений у болотистій місцевості, на площі 36 гектарів,  для збереження унікальної мохово-болотистої фауни глибокого Полісся. Цю місцину місцеві жителі так назвали через присутність кущів багна, а загалом у заказнику насадження представлені переважно чорною вільхою, осикою, вербою та іншими «болотистими» деревами і рослинами.
Головний лісничий Малинського лісгоспу АПК Борис Лобачевський переконує, що лісогосподарська діяльність у заказниках надто обмежена, рубки головного користування заборонені взагалі, а санітарні -  проводяться лише у виняткових випадках ( останні 3 роки також не проводились). Головне ж завдання лісівників – забезпечити тишу і спокій у заповідних об’єктах . Вони планують також розширити заповідні території лісгоспу. Так, Малинський лісгосп АПК у цьому році почав проводити добровільну лісову сертифікацію, яка передбачає виділення в окрему категорію так званих «особливо захисних лісів». Відповідно до критеріїв лісової опікунської ради (ЛОР) у цих лісових угіддях буде запроваджено ще більш суворий режим, чим у заповідних об’єктах, а загальна площа особливо захисних лісів займатиме 10%  території лісгоспу. Передбачається, що  в цих захисних угіддях представники дикої флори і фауни також почуватимуться добре захищеними, адже тут будь-яка господарська діяльність буде взагалі заборонена. Окрім цього, малинські лісівники АПК розпочали організаційну роботу зі створення третього ландшафтного заказника «Гамарня», який займе площу 16,5 гектара. Отож, у підсумку  загальна кількість заповідних об’єктів у ДП «Малинський лісгосп АПК» збільшиться, а відповідно зросте й відсоток заповідності, перевищивши загальноприйняті нормативи.
Попередня новина
Наступна новина