8 лип. 2017 р.

Свято Івана Купала в Ушомирській громаді

Традиційно по всій україні ввечері 6 липня відбуваються веселі дійства та відтворення звичаїв і обрядів, які притаманні святу Івана Купала. Дівчата збирають квіти та плетуть з них вінки, співають пісні та водять хороводи.
На мальовничій зеленій галявині с. Рудня (Панська гора), з усіх боків оточеної високими ошатними деревами, обрамленої блакитною стрічкою річки Уж , зібралися жителі Ушомирської громади , а також гості із сусідніх сіл та міста Коростеня.
Програма свята була цікавою, насиченою та різноплановою.Святкове тетралізоване дійство "На калину роса впала - у нашій громаді Івана Купала" розпочалося з виступів художніх народних колективів з с. Гулянки, с.Бондарівки, с.Ушомира, с.Поліське. Звучали українські народні та авторські пісні, жартівливі сценки з життя, виконувались запальні танці.
Кожен з присутніх мав змогу показати свої вміння й таланти, взяти участь у майстер-класі з плетіння вінків, пусканні їх на воду. Авторитетне жюрі вибрало й об'єктивно оцінило кращі купальські віночки. 5 найкращих майстринь отримали дипломи і призи.
Гостинні господарочки пригощали смачними українськими варениками з різними начинками, духмяною рибною юшкою, млинцями, пирогами. Усі бажаючі мали змогу скуштувати смачну рибну юшку, приготовлену безпосередньо на галявині вправними знавцями риболовлі.
Напоєні чудовим ароматом польового різнотрав'я , люди поверталися додому з гарним настоєм і морем приємних вражень.
Попередня новина
Наступна новина