10 лип. 2017 р.

"Розенблат – слава богу, корупціонер". Обрані цитати з оперативного відео НАБУ у "бурштиновій справі"

НАБУ опублікувало фільм про справу Розенблата

У п'ятницю, 7 липня, Національне антикорупційне бюро України опублікувало документальний фільм про розслідування справи щодо народного депутата від Блоку Петра Порошенка Борислава Розенблата. У ньому подано докази, зібрані зокрема за допомогою прихованої камери, яку носила агент НАБУ під прикриттям Катерина. Сьогодні фільм показували членам регламентного комітету Верховної Ради, і в підсумку депутати визнали подання Генпрокуратури про зняття недоторканності, затримання і арешт Розенблата законним і обґрунтованим (остаточне рішення ухвалюватимуть у сесійній залі).Ми подаєм найяскравіші висловлювання Розенблата та про Розенблата, які було записано на приховану камеру.

Дмитро НЕЙМИРОК
 • "Зрозумій, Катю, якщо ми обійдемо Розенблата і просто зареєструємо [правки] від Полякова – це мертва справа" (помічниця нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова Тетяна Любонько – Катерині під час обговорення процесу лобіювання необхідних поправок до законопроекту про видобування бурштину).
 • "За великим рахунком, основний співавтор і весь цей... аферу розробив Розенблат. Тобто, відповідно... він сьогодні монополіст у цьому, тому що він – основний співавтор" (нардеп Поляков – Катерині).
 • "Розенблат – слава богу, він корупціонер. Ось. Ну, жарт... насправді тобто він нормальний хлопець і розуміє, що таке бізнес" (Поляков – Катерині).

Борислав Розенблат был избран в Верховную Раду по избирательному округу №62 в Житомирской области. Входит во фракцию Блока Петра Порошенко, замглавы комитета парламента по вопросам промышленной политики и предпринимательства. Фото: solydarnist.org
Борислава Розенблата було обрано до Верховної Ради у виборчому окрузі №62 в Житомирській області. Входить до фракції Блоку Петра Порошенко, заступник голови комітету парламенту з питань промислової політики і підприємництва. Фото: solydarnist.org


 • "Комітет повністю підконтрольний нам, він у нас, повністю під нашим контролем" (тут і нижче: народний депутат від БПП Борисла Розенблат – Катерині).
 • "Це не ті гроші, про які ми з вами говоримо. Це просто хлопцям я дав заохочення, щоб вони на комітеті не бузили".
 • "Облрада нічого не зробить, поки ми не зрозуміємо, для чого це нам потрібно. Для чого нам це потрібно. Тому ми теж упремося в цю ситуацію... У нас є свої ресурси, запаси, у нас є свої... усе інше, і ми готові з вами розмовляти. Тільки я повинен розуміти реально, що із цього нам буде".
 • Катерина: У нас не буде в області проблем? Мене це дуже сильно турбує...Розенблат: Без нас будуть. Повторюю: без нас будуть.
 • "Якщо у вас є бажання, не чекаючи закону, починати працювати, у мене пропозиція: обговорити з вами це питання. Тому що, ну, як би учасників процесу поєдную я".
 • "Бурштин України" – це наше, це пана Полякова, ну, їхньої партії ("Народного фронту".  "ГОРДОН") відповідальність. Ну, і я відповідаю за своє".

Максим Поляков прошел в Верховную Раду по списку партии "Народный фронт" под 39-м номером. Фото: Максим Поляков / Facebook
Максим Поляков пройшов у Верховну Раду за списком партії "Народний фронт" під 39-м номером. Фото: Максим Поляков / Facebook


 • "На операційні витрати має бути у тебе сума (я тобі казав, пам'ятаєш?) приблизно $100 тис. Щоб завжди лежала під руками. Це все: це лісники, козли, бл...дь, (ой, вибач), там завіз, щоб швидше отримати дозвіл, там підписав... Ну щоб воно лежало. [...] Для того, щоб не буцалися ці дебіли, особливо ці лісники, під...раси кінчені, бл...дь. Зверху йде команда, бл...дь, а вони ж... Мені треба: "Сядь за стіл і підписуй документи". На це потрібні гроші".
 • "Мені потрібно хоча б 10 тис. для того, щоб просто розбити на такі невеликі суми. Це просто по кожному процесу, це не такі великі гроші. 100, 200, 1000... щоб клерки просто підняли свої дупи і пішли працювати. Тому що у них усіх є стандартна відповідь: "У нас є 10 днів для відповіді". Я зараз піду, зайду у різні кабінети: обласне лісництво, районне лісництво, до кожного лісника зайти... Сонце, у мене іншого варіанту немає: мені треба, щоб вони підписали документи. У підсумку кожному я повинен дати по одиничці".
 • "У цій країні всі йдуть під натиском, коли сьогодні йде у нас натиск, коли у них ідуть обшуки, – вони підуть на все, що завгодно" (Розенблат розповідає Катерині, як позбавити компанію ділянки, на якій можна видобувати бурштин).
 • "Коли ми починали цей шлях, я сказав, що у нас усе погано, у нас десь щось є. І там ми дійшли якогось результату, і виявилося, що у нас повна жопа. Жесть. Я почав пробивати. За допомогою тебе, за допомогою твоїх грошей я почав платити за все: прокурорам, судам".
 • "Твої гроші зробили диво, тому що ми загнали їх (компанію, яка отримала дозвіл на користування надрами. – "ГОРДОН") і по судах, і по прокуратурах".
 • "Облрада – це буде 20 тисяч. Там ми купимо кілька голосів. Це дозвіл Геонадр, десь 50 тис., не більше".

Татьяна Любонько, помощница нардепа Полякова. Фото: Tania Luboniko / Facebook
Тетяна Любонько, помічниця нардепа Полякова. Фото: Tania Luboniko / Facebook


 • Катерина: Бориславе, це, я так розумію, ваша сестра, так? Розенблат: Так.Катерина: І вона буде розпорядником рахунків і все, правильно? Від вашого імені? Розенблат: Так (під час обговорення створення офшорної компанії, через яку збиралися продавати бурштин).
 • Розенблат: У вас є що-небудь мені дати чи немає?Катерина: Що нам треба? Розенблат: Ну, мені хоча б було б 30. Хоча б.Катерина: У мене зараз є із собою 6.Розенблат: Усього 6?
 • "Зараз уже пішло нелегальне видобування. Зараз уже – сьогодні–завтра – починається".
 • "Я зробив дещо. Я виграв вибори в тому регіоні, де добувають бурштин. Це Олевський район. Я поставив туди свого голову. Зараз там іде повнота влади... усе передають від райдержадміністрації. Губернатор переходить на голову "об'єднананої громади". Він підписує всі документи, він виділяє землі, він усе це виробляє. Ця людина повністю наша".
ВІДЕО
Відео: NABU / YouTube

Джерело: ГОРДОН
Попередня новина
Наступна новина