16 лип. 2017 р.

Під охороною рідкісна фауна

На території державного  підприємства "Овруцьке лісове господарство" нині діє  3 заказники місцевого значення та дендропарк. Загальна площа цих обєктів  природно-заповідного фонду сягає 2098 гектарів, а це трохи більше 5% всієї площі лісгоспу. Лісівники власними силами і за власні кошти оберігають ці заповідні куточки глибокого Полісся, популяризують незвідані природні багатства і принади довкілля.

Унікальним заповідним феноменом є  дендропарк «Гладковицький». Він був закладений ще у 1964 році,  неподалік Гладковицького лісництва, площею 4 гектари. Зараз тут розміщені рідкісні види дерев, такі як модрина європейська, ялиця біла, декілька підвидів ялівцю і туї, сосна веймутова та багато інших хвойних і листяних порід. Це переважно завезені породи з інших країн і навіть континентів, але вони тут акліматизувалися, гарно ростуть і плодоносять.
-    Цей унікальний рекреаційний куточок природи має широке і різнобічне використання,- зазначає головний лісничий Овруцького держлісгоспу Володимир Захарчук. – Насамперед, пізнавальне і виховне, тому що в дендропарку регулярно проводяться екскурсії для дорослих і школярів. Нами, зокрема, створено 2 шкільних лісництва, одне -  в Овруцькій міській гімназії, друге -  в школі селища Першотравневе і тепер дітки мають змогу безпосередньо побачити неповторну красу рідного краю, розширити свій екологічний кругозір. Мабуть тому вони часто займають призові місця на різноманітних природознавчих конкурсах, форумах і вікторинах,- переконаний головний лісничий держлісгоспу.
Три інші заповідних об’єкти: 2 загальнозоологічних заказники місцевого значення «Товкачове» та «Соловйове» і гідрологічний заказник «Коморище». У зоологічних заказниках охороняються, зокрема, деякі види «червонокнижних» птахів: сич волохатий,  сірий журавель, а також токовища  глухарів і тетеруків. Гідрологічний заказник створений з  метою охорони  та  збереження болотного  масиву, як  регулятора водного режиму, а також журавлини дрібнолистої – виду  занесеного до  Червоної  книги України.
На всі 4 об’єкти природно-заповідного фонду виписано охоронні зобов’язання, які взяв на себе Овруцький держлісгосп щодо охорони, збереження та раціонального використання унікальних природних ресурсів.
Попередня новина
Наступна новина