7 лип. 2017 р.

Судять "чорних лісорубів"

Днями до Лугинського районного суду для розгляду по суті скеровано обвинувальний акт щодотрьох учасників організованої злочинної групи, яка проводила незаконні рубки дерев у лісництвах Лугинського району.
Організована група впродовж серпня - листопада 2016 року скоїла низку злочинів, пов’язаних з незаконною рубкою дерев у лісах державного підприємства «Лугинське лісове господарство», чим заподіяла істотну шкоду довкіллю на суму понад 260 тис. грн.
Лісівники щиро сподіваються, що «чорні» лісоруби отримають адекватне покарання за свої дії,  і цей випадок стане серйозним застереженням для всіх, хто прагне заробляти у такий варварський спосіб.
Хоча існують певні побоювання, що лісопорушники зможуть уникнути покарання, як це не раз уже було раніше .
До прикладу, в грудні минулого року та в березні поточного в ході проведення обшуків  на території колишнього тракторного парку КСП «ім. Шевченка» в селі Куліші Ємільчинського району  правоохоронці виявили понад  2100 колод дуба, загальною масою майже 350 метрів кубічних, дубові заготовки, дошки та штахетник, автомобіль «ЗІЛ» без номерних знаків, бензопилу тощо.
Позаяк власники вищеперерахованого  майна не мали на нього відповідних документів, ухвалами Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області на майно було накладено арешт,  деревину  вилучено та передано на зберігання в державне підприємство «Ємільчинське лісове господарство».
Однак в червні цього року той же Новоград-Волинський  міськрайонний суд Житомирської області ухвалив рішення скасувати арешт майна та повернути його власнику.
Де взялася така кількість дубової деревини без належних документів – лісівникам здогадатися неважко. Адже крадіжки дуба з лісових масивів держлісфонду області  лісова охорона фіксує мало не щотижня. Проте, суд, очевидно, має іншу думку…
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Попередня новина
Наступна новина