23 черв. 2017 р.

23 червня по області дощ, грози та подекуди шквали!

23 червня у  Житомирській області очікується мінлива хмарність. Вночі без істотних опадів, вдень короткочасний дощ, місцями сильний дощ, гроза.
Вітер південно-західний, 8-13 м/сек., вдень подекуди шквали, 15-20 м/сек. Температура повітря вночі 10-15º тепла, вдень 21…26º тепла.
Аби убезпечити себе під час грози, запам’ятайте, що не можна ховатися від блискавки під самотніми деревами і високими металевими конструкціями – в окремо розташовані об’єкти нерідко потрапляють блискавки. Краще шукати порятунок у кущах. Також не можна користуватися мобільними пристроями та електроприладами, перебувати під час грози у воді, ставити намет на березі водойми. Більш безпечні сухі рівнини і балки між пагорбами.
Якщо під час грози ви опинилися на відкритому місці, то сядьте навпочіпки, ноги поставте разом, а голову схиліть до колін. Не тримайте при великі металеві предмети.
У печі слід згасити вогнище або закрити заслін – вогонь створює сильний тепловий потік, який притягує електричний заряд.
Людині, ураженому блискавкою, необхідні штучне дихання і масаж серця як мінімум протягом 1 хвилини. Доторкатися до потерпілого безпечно – у його тілі заряду не залишається.

Попередня новина
Наступна новина