24 трав. 2017 р.

ВИЩА РАДА ПРАВОСУДДЯ ВІДМОВИЛА У ВІДСТОРОНЕННІ СУДДІ КОРОСТЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ

Вища рада правосуддя розглянула клопотання заступника Генерального прокурора України про тимчасове відсторонення судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Снігір Віти Михайлівни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Про це повідомляє прес-служба ВРП.
Відповідно до подання прокуратури, суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 27, частиною третьою статті 358, частиною першою статті 375 Кримінального кодексу України. Зокрема, суддя Снігір підозрюється в підбурюванні адвоката до складання та видачі завідомо підроблених офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення, та постановленні завідомо неправосудного рішення.
Водночас суддя пов’язує факт внесення клопотання про її тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя зі своєю професійною діяльністю. На думку судді, це є спробою тиску на неї з боку правоохоронних органів за відмову надати дозвіл на тримання під вартою та проведення обшуків, а також за винесені нею виправдувальні вироки. 
На запитання члена ВРП про те, чи зверталася суддя до Вищої ради правосуддя із повідомленням про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя, суддя Снігір відповіла, що повідомляла про факти тиску керівництво суду та зверталась із заявами до Генеральної прокуратури України. Крім того, суддя зазначила, що має намір звернутись до ВРП із повідомленням про втручання у її діяльність.
Зрештою Вища рада правосуддя ухвалила відмовити в задоволенні клопотання про тимчасове відсторонення судді Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Снігір Віти Михайлівни від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності та прийняла окреме рішення провести перевірку повідомлення судді про втручання в її діяльність щодо здійснення правосуддя.
Попередня новина
Наступна новина