24 трав. 2017 р.

«Коростенський завод МДФ» отруює життя мешканців Коростеня

Мешканці міста Коростень Житомирської області провели акцію протесту проти роботи екологічно небезпечного «Коростенського заводу МДФ», який отруює життя місцевих мешканців, та звернулись до Президента Петра Порошенка з проханням втрутитись в ситуацію.
Про це повідомив депутат Коростишівської міської ради від «ВОЛІ-РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» Антон Соболівський, який також взяв участь у акції.
Тож місцеві мешканці вийшли на акцію протесту з плакатами: «Формальдегід — отрута!», «Хочемо дихати чистим повітрям», «Не допустимо нового Чорнобиля» та «Почуйте людей!».
«Норма радіаційного випромінювання перевищує середньорічний обласний показник більше, ніж в 6 разів, а виміри вмісту радіонуклідів показали забруднення ґрунту цезієм на рівні II зони забруднення», — повідомив депутат.
Згідно закону, санітарна зона має становити 500 метрів, але фактично відстань від заводу до найближчих будинків складає максимум 250 метрів, а від нової лісопилки — взагалі 42 метри. За словами місцевих мешканців, на неодноразові вимоги громади показати рішення екологічних експертиз, чиновники не реагують.
Крім того, в 2009 році без погодження людей було прокладено високовольтний кабель, безпосередньо біля газопроводу, майже впритул до будинків, що може спричини вибух. Неякісна питна вода, шари промислового пилу, шум від заводу тепер супроводжують життя коростенців. Всі мешканці навколишніх будинків скаржаться на нестерпний сморід, задуху, погане самопочуття.

Місцеві мешканці просять Петра Порошенка з метою запобігання масштабній екологічній катастрофі:
1. Доручити провести перевірку вказаних фактів відповідним органам.
2. Вжити заходів щодо перевірки факту виконання суб’єктом господарювання обов’язкових приписів екологічних інспекцій та усунення порушень в екологічній сфері.
3. В межах компетенції вирішити питання відселення мешканців вулиці Ярослава Мудрого в Коростені у екологічно безпечну зону за рахунок ПрАТ «Коростенський завод МДФ» та ТОВ «Українська лісопильна холдингова компанія».
Нагадаємо, МДФ відноситься до екологічно небезпечних об’єктів, які забруднюють атмосферу. В процесі виготовлення продукції використовуються формальдегідні смоли.
Джерело: rns.org.ua
Попередня новина
Наступна новина