11 трав. 2017 р.

Озброєний напад на лісову охорону та самовільна рубка дерев в Лугинському та Олевському районах

В ніч з 7 на 8 травня в ході проведення рейду з охорони лісу від лісопорушень в Літківському лісництві державного підприємства "Лугинське лісове господарство" лісокради обстріляли рейдову групу.
Близько 1-ої години ночі група зупинилась біля кв. 49 Літківського лісництва в районі залізничного переїзду по дорозі на село Великий Ліс Лугинського району, щоб прослухати, чи не чутно звуків працюючої бензомоторної пили. Понад ними в сторону с. Великий Ліс проїхав автомобіль марки «Мерседес». Група прослідувала за ним, але автомобіль проїхав через лісовий масив, не зупиняючись. Працівники лісової охорони повернулися за переїзд, де знову зупинились. Рейдовики вийшли з автомобіля, стали прислуховуватись. В цей час зненацька пролунав постріл. Куля пролетіла біля самісінького вуха одного з лісівників. Лісова охорона сіла в автомобіль, після чого за переїздом завівся автомобіль і повз них проїхав той же «Мерседес». Група почала його переслідувати, але при виїзді на трасу втікач різко відірвався від переслідування.
З освітлювальних приладів на автомобілі горіла одна лампочка, тому видно було лише частину державного номерного знака автомобіля.
 Матеріали передано до правоохоронних органів.
10 травня лісова охорона Камянського лісництва державного підприємства "Олевське ЛГ", близько 3-ї години ночі в лісовому масиві поблизу с. Ковальово  Олевського району  помітила
легковий автомобіль білого кольору. З метою перевірки лісового масиву рейдовики повернули на лісову дорогу та на відстані близько 200 метрів від автодороги помітили трьох невідомих осіб, які тікали в напрямку с. Ковальово.
Невдовзі рейдова група виявила самовільну рубку 2 дерев дуба, 2 дерев берези та 1 дерева вільхи, про що одразу повідомила лісничого Камянського лісництва та  інженера охорони лісу лісгопу.
Тут-таки працівники лісової охорони помітили, як з лісового масиву виїхав автомобіль ВАЗ 21015 сіро-сріблястого кольору з причепленим до нього огужовим возом та став тікати в напрямку Рівненської області.
З метою затримання вказаного автомобіля та перевірки осіб, які в ньому перебували, інженер ОЗЛ підприємства відразу зателефонував до Олевського ВП ГУНП, але в зв’язку з тим, що с. Ковальово знаходиться на значній відстані від м. Олевська та зовсім близько від Рівненської області, перехопити вказаний автомобіль не вдалося.  
При огляді місця скоєння самовільної рубки встановлено, що сума збитків, нанесених лісу, складає 40212,88 гривні.
За фактом скоєння самовільної рубкилісівники звернулися до Олевського ВП ГУНП.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Попередня новина
Наступна новина