19 квіт. 2017 р.

Боротьба з «бурштиновою мафією» триває (ВІДЕО)

У вівторок, 18 квітня 2017 року, під час брифінгу у Рівненській області Генеральний прокурор України Юрій Луценко зазначив, що одним з пріоритетних завдань для прокуратури залишається боротьба із «бурштиновою мафією».
Нагадаємо, 18 квітня 2016 року Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України зареєстровано кримінальне провадження за фактом створення та діяльності на території Рівненської області злочинної організації, з метою отримання організаторами неправомірної вигоди за безперешкодне здійснення видобування бурштину-сирцю.
Юрій Луценко повідомив, що 14 лютого 2017 року у зазначеному кримінальному провадженні прокурором оголошено про завершення досудового розслідування та відкрито матеріали кримінального провадження 6 підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення.
Генеральний прокурор поінформував, що за час здійснення досудового розслідування проведено 183 обшуки, в ході яких виявлено готівку, дорогоцінності із золота, зброю, бурштин різних фракцій, засоби для добування бурштину, чорнову бухгалтерію і схему розподілу коштів; проведено понад 200 негласних слідчих (розшукових) дій. «Крім цього, за результатами здійснення досудового розслідування до кримінальної відповідальності притягнуто 31 особу, з яких відносно 25 осіб судами винесено обвинувальні вироки, які набрали законної сили», - додав він.
Також Юрій Луценко зазначив, що в ході досудового розслідування одна особа добровільно повідомила слідство про те, що брала участь у вчиненні злочинів злочинною організацією та заявила про готовність сприяти слідству. Із зазначеною особою прокурором укладено угоду про визнання винуватості, судом винесено обвинувальний вирок. Окрім того, ще рядом осіб було укладено угоду зі слідством.
Юрій Луценко повідомив, що серед підозрюваних, які ознайомлюються із матеріалами провадження, - вже колишній заступник прокурора Рівненської області, колишній керівник Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, колишній начальник Дубровицького відділу Сарненської місцевої прокуратури Рівненської області, колишній працівник Управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління УМВС України в Житомирській області, слідча слідчого управління Головного управління Нацполіції в Рівненській області, яка наразі відсторонена від посади, та старший оперуповноважений в особливо важливих справах відділу контррозвідки управління Служби безпеки України в Рівненській області.
«На жаль, я не можу сказати, що та операція остаточно покінчила із «бурштиновою мафією». На цей момент, за нашими оперативними даними, цій мафії був нанесений удар, і операція по її ліквідації триває», - зазначив Юрій Луценко.


Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України


Попередня новина
Наступна новина