27 квіт. 2017 р.

Цього року постраждалі жителі Житомирщини отримають частину коштів за "чорнобильськими" позовами

Зокрема, лише в Коростені таких позовів подано 12 тисяч, розповів начальник міського управління праці та соціального захисту населення Ігор Єсін.
"Це додаткові нарахування на 2.10, 10.50, харчування, так звані "гробові". Загальна сума, на яку коростенці подали в суд, становить 200 мільйонів гривень. По всій Україні по статистиці Мінсоцполітики і Міністерства юстиції, ця сума складає більше 30 мільярдів гривень".
За словами Ігоря Єсіна, в державному бюджеті певна сума коштів передбачена і, таким чином, частина позивачів виплати отримають:
"На відшкодування виплат по "чорнобильських" судах в державному бюджеті на цей рік закладено 500 мільйонів гривень. зрозуміло, що отримають не всі, а частина коростенців, які раніше привели в порядок свої документи. Зазвичай, ці кошти по "чорнобильських"судах виплачуються, починаючи десь з вересня-жовтня, коли є певні залишки, коли є виконання державного бюджету, і тоді коростенці зможуть отримати ці кошти. Але процес триває, ще йдуть у нас суди".
Нагадаємо, Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 1991 року був встановлений чіткий перелік пільг, компенсацій та інших державних соціальних гарантій потерпілим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Загалом цим Законом було передбачено надання постраждалим громадянам близько 100 видів пільг, компенсаційних виплат, доплат і допомоги, з яких понад 50 потребували фінансового забезпечення. Впродовж наступних років дія окремих норм Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" була призупинена, також вносилися зміни, які скасовували частину пільг. Конституційний суд України визнав ці зміни та призупинення дії окремих норм неконституційними, але це рішення саме по собі не призвело до виплати недоотриманих постраждалими громадянами сум відповідних компенсацій. В результаті громадяни стали масово звертатися до судових органів з вимогами виплатити належні їм кошти.
Попередня новина
Наступна новина