13 квіт. 2017 р.

Коростенці шукають справжнього господаря

Коростеню практично 1312 років. Безумовно, історія міста велична! Наші предки були гордими, мужніми та дужими мужами, котрі не лише славилися своєю фізичною силою та витривалістю, а й розумом, інтелектом та жагою до волі й справедливості. Але то було колись, давним давно.
Сьогодні місто не має господаря. Так, міський голова є, але він, як королева Англії, є лише на паперах. А на ділі містом керує розруха та свавілля.
Свято Великодня мине і на його заміну прийдуть поминальні дні, коли прийнято проводити обряди на кладовищах, де спочивають рідні та друзі. Але потрібно бути обережними, аби Пасха мертвих не стала останньою в житті живих.
А все тому, що міське кладовище знаходиться в наджахливому стані, і все через відсутність господаря в місті. Аварійні дерева падають на могили, ламають пам'ятники та надгробки, а ті дерева, що при корінні згнили, викорчовують могили на поверхню. Центральна алея кладовища має досить не поганий вигляд – дорога асфальтована, сміття по сміттєвим бакам, дерева підрізані та побілені. А от інші дороги, стежки та закутки потребують хазяйської руки.
Таке становище говорить про неповагу до мертвих, і про відсутність відповідальності перед живими.
Взагалі, за минулий рік через аварійні дерева постраждало двадцять могил. Депутат Житомирської обласної ради від Політичної партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" Сергій Грищенко вже другий рік поспіль звертається із запитами та роз'ясненнями до міського голови та його заступників, але ті нічого не зробили. Поламані дерева ніхто не прибирає, а про відшкодування родичам померлих за пошкоджені меморіали годі й говорити.
Скільки ще кладовище перебуватиме в такому стані невідомо. Воно має нести в собі спокій і тишу для померлих, і живих, котрі їх навідують. А насправді там чути хрускіт старих дерев, котрі несуть у собі небезпеку та збитки.

Наш Коростень
Попередня новина
Наступна новина