23 бер. 2017 р.

Акція "Майбутнє лісу у твоїх руках!

21 березня, у Всесвітній день лісу, з ініціативи дирекції ДП "Овруцький лісгосп" у районі стартувала акція "Майбутнє лісу у твоїх руках!". Цього дня до посадки лісу у Прилуцькому лісництві долучилися не лише працівники лісгоспу, а й вихованці шкільних лісництв Овруцької гімназії і Першотравневої загальноосвітньої школи, депутат обласної ради Сергій Ковердун, представники влади і трудових колективів району, небайдужі мешканці нашого краю, які на власному прикладі показали, що таку важливу справу потрібно робити всім спільно.
                -  Участь учнів і громадськості у посадці лісу – це один з важливих елементів у вихованні екологічної культури у громадян, - наголосив директор ДП «Овруцький лісгосп» Сергій Гулько, звертаючись до учасників цього важливого заходу. – І дуже приємно, що, з року в рік, керівництво району, депутат обласної ради Сергій Ковердун на власному прикладі показують, наскільки важливою є акція «Майбутнє лісу у твоїх руках» для всіх жителів нашого краю. А редактор газети «Овруцький голос» Іван Дубницький навіть приїхав садити ліс у свій День народження. Переконаний за час проведенням акції до посадки лісу долучаться всі охочі. І дуже хотілося б побачити
                До слова, юні природолюби зі шкільних лісництв вже не вперше допомагають лісівникам у посадці лісу. Щороку вони активно беруть участь в акціях «Майбутнє лісу у твоїх руках», «Посади своє дерево», «За чисте довкілля» та інші. Це свідчить про те, що ми всі ростимо і виховуємо надійну зміну.
                Водночас голова районної ради Віталій Китиця зізнався, що це його вже не перший досвід посадки лісу. Звісно, що до цього доводилося чимало посадити дерев на присадибній ділянці, а от до лісовідновлення долучився лише кілька років тому. Загалом, він високо оцінив стан ведення лісового господарства на Овруччині, зауваживши, що це свідчить про те, що ліс має дбайливого господаря. А ще ж лісгосп є бюджетоутворюючим для району та одним з кращих в області.
         - Ми знаходимося в кварталі № 69 Прилуцького лісництва, яке очолює Андрій Купрійчук, - продовжує розмову головний лісничий ДП Володимир Захарчук. – Це зруб нинішнього року, але ми вирішили відразу висадити тут сіянці дерев, хоча дехто й звинувачує лісівників у тому, що ми більше лісу рубаємо, ніж висаджуємо. Як бачите, на місці зрубу ми відразу садимо новий ліс.
          На площі у 0,6 гектара будуть висаджені близько 5 тис. сіянців сосни, які вирощені у розсаднику лісництва із власноруч заготовленного насіння. Всього ж навесні плануємо заліснити 250 га., де посадимо понад 1,7 млн. сіянців лісових культур.
          І всі лісництва дружньо приступили до цієї роботи.    
          Варто додати, що для заліснення 1 га потрібно не менше 4 тис. гривень, а всього у лісгоспі цього року планують спрямувати на це близько одного мільйона гривень власних коштів.
                Ще на 220 га, у важкодоступних і заболочених місцевостях лісгоспу, заліснення пройде природнім способом.
          Після короткого інструктажу головного лісничого всі учасники акціїї розбиваються на пари і дружньо беруться до роботи.
           Ми не вперше бачимо, як до садіння лісу активно долучаються школярі. Вчителі, які працюють нарівні з ними, запевняють, що роблять учні цю справу охоче. Вони не тільки допомагають садити дерева, доглядати за ними, а й моделюють різні екологічні стежки.
                З веселим гомоном та завзяттям хлопчики і дівчата висаджували сіянець за сіянцем, зі сподіванням, що за кілька десятків років зможуть уже тут відпочивати.
                Свято лісонасадження юні помічники лісівників продовжили смачним обідом на лоні природи, покликаним залишити всім учасникам акції лісовий спогад про його проведення.
                Дирекція лісгоспу і представники влади високо оцінили таке заохочення молоді до цієї справи, а на згадку про акцію юні учасники ще й отримали з рук директора лісгоспу Сергія Гулька та голови профкому підприємства Наталії Толкач солодкі подарунки.
   Наш район є лідером у сфері лісівництва і сіянці, які висадили цьогоріч учасники акції - це значний внесок у примноження зеленого багатства Полісся. І, як бачимо, ліс єднає покоління.
                Ми всі патріоти нашого краю, тому повинні берегти і примножувати його.
  Джерело: Овруцький голос Іван ДУБНИЦЬКИЙ
Попередня новина
Наступна новина