31 бер. 2017 р.

Нові рекомендації з використання цифрових пристроїв дітьми

Американська академія педіатрії (ААП) випустила нові рекомендації з використання цифрових пристроїв дітьми. Педіатри рекомендують батькам приділяти увагу не тільки тому, скільки часу діти проводять з планшетом, телевізором або смартфоном, але і тому, як, коли і де вони це роблять. Всі рекомендації ААП зроблені на базі досліджень, які проводилися кілька років та пов'язані з визначенням впливу цифрових медіа на розвиток дітей.

Для дітей у віці від 2 до 5 років доступ до цих пристроїв повинен бути обмежений однією годиною на день. При цьому діти повинні або дивитися тільки високоякісні програми, або робити це разом з батьками. Цифрові медіа не повинні бути доступні дітям молодше 18 місяців, за винятком відео-чату, наприклад, з бабусею.
Фото: pixabay.com

Високоякісні програми типу "Вулиця Сезам" можуть навчити дітей старше 3-х років новим ідеям. Але для дітей молодше цього віку, недостатньо розвинений мозок ускладнює розуміння того, що вони бачать на екрані. І вчені поки не знають, як інтерактивні медіа впливають на розвиток, допомагають чи, навпаки, уповільнюють цей процес.

Занадто велика кількість часу, проведена з цифровими медіа, погано впливає на якість сну дитини, його розвиток і фізичне здоров'я. Більш того, в дошкільному віці цифрові пристрої можуть вплинути на збільшення індексу маси дитини. 

Батьки повинні уникати використання подібних пристроїв як єдиного способу заспокоїти дитину. Це може обмежити здатність дитини регулювати свої емоції. Але, оскільки подібні пристрої стали невід'ємною частиною нашого життя, дуже важливо, щоб батьки допомагали дітям зрозуміти, як правильно і безпечно для здоров'я їх використовувати. 

Використовувати цифрові медіа можна як засіб об'єднання сім'ї - спілкуватися з рідними через Skype, спільно дивитися навчальне відео, включати музику і всім разом танцювати, шукати в Інтернеті рецепти або ідеї для виробів і багато іншого. Крім того, батькам було б корисно і самим обмежити своє перебування біля екрану, оскільки це сильно зменшує час для вербального і невербального спілкування з дітьми і може привести до конфліктів.

Нижче наведено основні положення нових рекомендацій ААП:
  • Діти у віці до 2 років повинні уникати використання цифрових медіа-пристроїв (окрім відео-чату з рідними).
  • Якщо діти у віці від 18 до 24 місяців уже мають доступ до таких пристроїв, то робіть це разом з ними і надавайте доступ тільки до дуже якісних програм. Не давайте їм використовувати цифрові медіа самостійно.
  • Не прагніть раніше познайомити дітей з такими технологіями. Свого часу завдяки дуже легкому для використання інтерфейсу вони самі зможуть швидко ними оволодіти.
  • Дітям у віці 2-5 років обмежуйте час перебування біля екрану однією годиною на день. Слідкуйте за дитиною і допомагайте їй зрозуміти, що відбувається на екрані.
  • Уникайте програм з швидкою зміною подій та додатків з насильством і "поганим" контентом.
  • Вимикайте ТВ і інші пристрої, коли не користуєтеся ними.
  • Не використовуйте цифрові медіа в якості єдиного засобу, щоб заспокоїти дитину. Це призведе до проблем у дитини в самоконтролі і здатності самому регулювати емоції.
  • Перевірте програми й додатки самі до того, як їх будуть дивитися діти, і дивіться їх разом.
  • Не тримайте ТВ і інші пристрої в спальні, їдальні (кухні) і дитячій кімнаті. Батьки можуть відключати телефон, коли знаходяться в цих кімнатах.
  • Встановіть правило: ніяких цифрових медіа за годину до сну.
Попередня новина
Наступна новина