11 бер. 2017 р.

Хто нападає на лісову охорону?

Ситуація з незаконними рубками в Коростенському та Лугинському районах стала достатньо загрозливою. На цьому наголошує начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський.
Лісівники вкотре зауважують і про те, що самотужки їм з цією проблемою не впоратися. Практично по кілька разів за тиждень лісова охорона затримує в лісі «чорних» лісорубів, які завдають лісу значної шкоди, передає справи до правоохоронних органів. Та на цьому все і закінчується!
Впродовж 2016-2017 років лісова охорона державного підприємства «Коростенське лісомисливське господарство» 5 разів зазнавала нападів з боку лісопорушників, а в сусідньому  Лугинському районі - 2. Тілесні ушкодження зловмисники наносили лісничому, майстрам лісу, кілька разів було пошкоджено службовий транспорт, спалено автомобіль – але жодної особи за це не покарано!
Тільки в цьому році лісова охорона Коростенського лісгоспу гр. Ч.,  жителя с. Новина Коростенського району,  за крадіжкою лісу затримувала тричі!
Останній резонансний випадок трапився 7 березня в Омелянівському лісництві. Рейдова бригада намагалася затримати в лісовому масиві  автомобіль УАЗ(фургон). Після того, як вказаний автомобіль не зупинився на вимогу лісової охорони, остання змушена була заблокувати йому виїзд з лісу, перекривши дорогу службовим авто. Однак, і це не зупинило зловмисників – вони намагалися протаранити транспорт лісгоспу. Коли це їм не вдалося – лісопорушники кинулися навтьоки.
Одного з них лісові охоронці все ж затримали: ним виявився той таки гр.. Ч., житель с. Новина Коростенського району. 13 січня цього року його було затримано  за кермом КАМАЗа з незаконно зрубаною деревиною дуба в Ушомирському лісництві. А 25 січня цей же чоловік із групою інших зловмисників здійснили напад на лісову охорону Коростенського лісгоспу  та завдали лісівникам тілесних ушкоджень.
Лісівники викликами на місце події працівників Коростенського відділу поліції, які в ході огляду автомобіля лісопорушників виявили в ньому патрони до нарізної зброї та предмет, схожий на шумову гранату.
Враховуючи все це,  не важко спрогнозувати, чим може закінчиться наступна подібна зустріч лісівників з лісокрадами.

Лісівники все ж сподіваються, що відповідні органи втрутяться в ситуацію, аби не допустити жертв та зберегти зелене багатство нашого краю.
Прес-служба Житомирського ОУЛМГ
Попередня новина
Наступна новина