25 бер. 2017 р.

Коростенським лісомисливським господарством запроектовано залісниити 200 га лісокультурних площ

Цього року державним підприємством "Коростенське лісомисливське господарство" запроектовано залісниити 200 га лісокультурних площ, з яких на сьогодні вже посаджено 155 гектарів.
- Ми добре підготувалися до весняної посадки лісу, - зазначає помічник лісничого Шершнівського лісництва ВіталійитКроль, - були підготовлені відповідні площі: зруби від минулорічних суцільних санітарних рубок і рубок головного користування. Заготовлено необхідну кількість лісового насіння та вирощено достатньо садивного матеріалу. В лісництві є свій лісовий розсадник площею 0,5 га, в якому вирощується садивний матеріал, яким лісництво не тільки забезпечує себе в період садіння, а й радо ділиться сіянцями з іншими лісництвами.
Важливо не втратити часу і посадити молоді деревця ранньою весною, коли в ґрунті ще багато вологи.»
     Відновлення лісів природнім методом не завжди є успішним, тому, що значна частина лісового насіння яка попадає на землю гине від несприятливих погодних умов, та пошкоджується гризунами та іншими шкідниками.
     Для створення лісових насаджень необхідно виростити в лісових розсадниках стандартні, здорові сіянці. Для цього слід зібрати насіння лісових порід і висіяти його в розсадниках.
   Після появи сходів, необхідно від одного до трьох років дбайливо доглядати за ними. І лише тоді молоді деревця повертаються на лісокультурні площі, де з плином часу, протягом багатьох десятиліть при дбайливому господарюванні перетворюються в ліси.
   У 2017 році спільними зусиллями лісівників ДП «Коростенське ЛМГ» було зібрано 5000 кг шишок сосни звичайної та 250 кг шишок ялини європейської. Після переробки шишок в сушарці, було отримано чистого насіння 50 кг – сосни і 5 кг – ялини.
Ліси створюються завдяки клопіткій щоденній праці лісівників, які з притаманною їм відповідальністю відносяться до цієї благородної справи.
Попередня новина
Наступна новина