25 лют. 2017 р.

"Не чекали? - А ми прийшли": міністерська ревізія у Коростенській виправній колонії

У міністерстві юстиції прийняли рішення про оптимізацію виправних закладів. Тож нині тюрми ретельно перевіряють. Для цього навіть створили спеціальний відділ - інспектування дотримання прав людини у пенітенціарних закладах.
Його представники мають право без жодних попереджень провести інспекцію. Із першою поїхали до колонії у Коростень. Ольга Сас розкаже про її результати.
На годиннику шоста ранку. У колонії ще всі сплять. Натовп журналістів на чолі з заступником міністра юстиції вперто рветься на зону.
Цей процес займає майже годину. До сьомої ранку на роботі з'являється вище керівництво виправного закладу, а його вихованці уже на руханці в дворі.
В речовій коморі заточка, в харчовій легкозаймисті речовини. В спальному приміщенні немає термометра, але температура відчутно низька. Засудженні особливо не нарікають їм тепло.
Та уже надворі нас кличуть до себе інші чоловіки - пропонують оглянути їхні хороми.
Це уже інший блок. Туди не поспішали вести інспекторів. На сімдесят ув'язнених тут працюючих два крани із іржавою і, на думку керівництва - питною водою. Туалети руїни на поверсі взагалі не працюють. І вікна затягнуті плівкою.
"Вийду на свободу калікою. Потому шо ну правда. Опалення включають тільки тоді, коли приїжджає прокурор. Все, батареї теплі. Тільки поїхали -батареї холодні. Всю зиму", - сказав Ігор, ув'язнений
Під прихистком відеокамер, під боком в інспекторів ув'язнені розговорилися. І ще довго розказували про своє життя тут про вічну капусту в чорних тарілках, про знущання, побиття і корупцію. Гості колонії ці розповіді довго слухали та пообіцяли уже з весни подібні перевірки без попередження проводитимуть щотижня по всій Україні.
"Перш за все ми перевіряємо установи, які в нас стали в чергу на консервування. Також ми перевіряємо і випадково, для того, щоб мати враження, які в нас є недоліки, які в нас є проблеми", - сказав Денис Чернишов, заступник Міністра юстиції України
А проблем Коростенської виправної колонії назбиралося на ціле звільнення. І уже в понеділок крісло полетить з-під начальника виправного закладу таке рішення в міністерстві юстиції прийняли за підсумками нинішньої перевірки.

Попередня новина
Наступна новина