8 лют. 2017 р.

Законопроект про видобування та реалізацію бурштину провалено Народними депутатами

Народні депутати у Верховній Раді не змогли зібрати більшість для ухвалення законопроекту №1351-1 про видобування та реалізацію бурштину.
Верховна Рада України на пленарному засіданні у вівторок, 7 лютого, провалила голосування Закону про видобування та реалізацію бурштину, повідомляється на сайті парламенту.
Законопроект мав врегулювати видобуток бурштину та легалізувати нелегальних старателів.

Спікер парламент Андрій Парубій після голосування звернувся до уряду, щоб той доопрацював проект щодо бурштину та представив Раді узгоджений документ.

Співавтор законопроекту, депутат від БПП Володимир Арешонков, звинуватив депутатів, що не підтримали даний проект, в небажанні забезпечити жителів Полісся робочими місцями.

"Їхня логіка полягає в тому, що повинна бути державна монополія на видобуток бурштину. Але у нас одне питання: якщо державна монополія, то наскільки сьогодні ефективно держава керує цими процесами? Тому ми шукали шляхи, яким чином створити умови, щоб територіальні громади та люди, могли вижити і забезпечити матеріальний побут своїх сімей. Ідея була в тому, щоб забезпечити цих людей легально робочими місцями ", - заявив політик.

Його колега по фракції Борислав Розенблат заявив, що "кошти з цього закону були б спрямовані на місцевих жителів і для створення місцевих бюджетів".

Він назвав державною зрадою дії фракції "Опозиційного блоку", що не дала жодного голосу за цей законопроект, який тепер буде повернуто на повторний розгляд у комітети.

"Тіньові доходи від бурштину складають близько 300 мільйонів доларів на рік", - повідомила на засіданні віце-спікер Ірина Геращенко.

Нагадуємо, що вже кілька років в Україні ЗМІ та правоохоронці повідомляють про масштабний нелегальний видобуток бурштину у Волинській, Рівненській та Житомирській областях, який провокує постійні збройні конфлікти та знищення екосистем у регіоні. До боротьби з нелегальними копачами залучена Нацгвардія, але це не сприяє вирішенню проблеми
Попередня новина
Наступна новина