22 січ. 2017 р.

ЦРУ оприлюднило документи про війни, УРСР і дослідження НЛО
UFO illustrationКопирайт изображенияSCIENCE PHOTO LIBRARY
Image captionДокументи включають записи про спостереження за можливими НЛО

Центральне розвідувальне управління США виклало в онлайн 775 тисяч документів на 13 млн сторінок.
В архіві є інформація про діяльність ЦРУ під час Холодної війни, в'єтнамський і корейський конфлікти. Також в базі можна знайти дані про проекти агентства з дослідження НЛО і телепатичні можливості людини.
Там є кілька сотень тисяч сторінок розвідувальної інформації, наукових досліджень і розробок.
У розсекречених документах згадується і Житомирщина часів СРСР. Вони містять описи заводів, фабрик, залізничних станцій, доріг, життя місцевого населення.
Серед найбільш незвичайних записів - документи з так званої програми Stargate, яка стосується екстрасенсорних здібностей.
Документи були розсекречені ще президентським указом Білла Клінтона від 1995 року, але доступ до них був ускладнений.
З 2000 року отримати доступ до цього архіву (CREST - CIA Records Search Tool) можна було тільки з чотирьох комп'ютерів в Національному архіві в штаті Меріленд у певні години. Це створювало незручності для дослідників.Рецепт невидимого чорнилаКопирайт изображенияCIA
Image captionРецепт невидимого чорнила був серед засекречних документів ЦРУ

Організація MuckRock, яка допомагає всім бажаючим отримувати інформацію в уряду США за "Законом про свободу інформації", подала до суду на ЦРУ в червні 2014 року.
MuckRock в своєму позові писала, що база даних фактично недоступна. Саме ЦРУ визнало, що отримати доступ до цієї інформації складно, ця процедура є перешкододою для багатьох дослідників.
Спочатку в ЦРУ повідомили, що їм знадобиться 28 років, щоб викласти в онлайн всі документи. У 2015 році термін скоротили до шести років.
Творець проекту з розкриття інформації Glomar Disclosure Майкл Бест в 2016 році вирішив зібрати гроші на проект з оцифрування бази CREST за схемою краудфандінгу. Після цього в ЦРУ погодилися прискорити процес.
Попередня новина
Наступна новина