19 січ. 2017 р.

З колишньої ракетної бази на Житомирщині вивезли радіоактивні відходи


У Житомирській області завершили реалізацію пілотного проекту НАТО з вилучення радіоактивних відходів, які були утворені в результаті військових програм колишнього СРСР. Про це повідомили у Державній інспекції ядерного регулювання України.
«На території України з 70-80-х років минулого сторіччя залишилося декілька таких «історичних» сховищ, які містять радіоактивні відходи. З метою переведення цих об’єктів у екологічно безпечний стан Кабінет Міністрів України уклав Імплементаційну угоду з Організацією НАТО. В рамках угоди був реалізований пілотний проект вилучення відходів зі сховища «Вакуленчук» і реабілітована територія», – пояснили у відомстві.
Радіоактивні відходи з Житомирської області були відправлені на зберігання у пункт захоронення «Буряківка», який знаходиться на території зони відчуження, та ПЗРВ ДСП «Київський ДМСК», який з 1962 знаходиться на землях радгоспу “Хотівський”. Відомо, що сховище «Вакуленчук» знаходилося на території колишньої військової частини, яка була ракетною базою стратегічних ядерних сил Радянського Союзу. На об’єкті відбувалося обслуговування ядерних боєприпасівПопередня новина
Наступна новина