Одночасно працюючі газові прилади та примусова електровитяжка можуть стати причиною накопичення чадного газу в квартирі .

До того ж більшість людей помилково вважають, що якщо витяжка і газовий прилад мають різні канали, то це не становить небезпеки. І саме ця помилка може інколи вартувати життя. До прикладу, кілька років тому двоє рівнян отруїлися чадним газом через електровитяжку, встановлену у туалеті. На щастя, це отруєння було не смертельним.
Примусова електровитяжка працює за принципом всмоктувача: вона інтенсивно втягує повітря із приміщення у вентиляційний канал. Якщо у приміщенні щільно зачинені двері і вікна і доступ свіжого повітря до помешкання обмежений, електровитяжка може всмоктувати продукти згоряння із димового каналу газового приладу, тобто виникає процес зворотної тяги. Продукти згоряння замість видалення назовні поступають у приміщення.
Чадний газ — один із продуктів згоряння — безбарвний і не має запаху, тому його неможливо відчути. Якщо приміщення на 0,5% заповнене чадним газом, смерть людини настає через 30 хвилин, на 1% — через 2-3 хвилини. Втрата свідомості настає поступово і супроводжується таким знесиленням, що навіть відчувши небезпеку, людина неспроможна врятуватися.