29 січ. 2017 р.

Нове сховище для відходів з Чорнобильської АЕС запустять у 2018 році

Вартість сховища оцінюється у 381 мільйон євро.

Чорнобильська АЕС й американська компанія Holtec International у третьому кварталі 2018 року планують почати введення в експлуатацію нового сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2). У нього з наявного сховища (СВЯП-1) буде вивантажено паливо Чорнобильської АЕС.
Вартість СВЯП-2 оцінюється у 381 мільйон євро. Як уточнили в Державному агентстві з управління зоною відчуження, наявне сховище вже заповнене на 97%, внаслідок чого планується протягом 10 років перевезти паливо ЧАЕС на СВЯП-2.
Нове сухе сховище відпрацьованого ядерного палива буде розташовано в зоні відчуження і має забезпечити зберігання відпрацьованого палива Чорнобильської АЕС (понад 21 тисячі тепловидільних збірок) протягом 100 років (2019-2119 рр.).
"Планується навесні 2017 року завершити монтаж обладнання СВЯП-2, після чого почнуться "холодні" випробування окремого обладнання та систем без відпрацьованих тепловидільних збірок (ВТВЗ) ... "Гарячі" випробування з ВТВЗ (згодом це рішення має затвердити Державна інспекція з ядерного регулювання) планується почати в четвертому кварталі 2017 року», - повідомили в Держагентстві.
У рамках "гарячих" випробувань зі СВЯП-1 у СВЯП-2 буде перевезено 186 відпрацьованих ТВЗ і тільки після проведення всіх випробувань буде отримана ліцензія на експлуатацію об'єкта.
Нагадаємо, що в червні 2016 року всі енергоблоки Чорнобильської АЕС були звільнені від відпрацьованого ядерного палива.
Попередня новина
Наступна новина