24 груд. 2016 р.

У Коростені люди мітингують проти заводу МДФ

Володимир мешкає у квартирі зі своїм племінником. Хлопчик скаржиться на те, що йому постійно печуть очі.
Це все пов’язують із діяльністю заводу-гіганта, що розташувався неподалік та успішно розбудовується. Прагнуть привернути увагу місцевої влади, яка усі ці роки не реагувала на заклики про допомогу.
Декількома роками раніше місто сколихнуло відео, у якому – в річці плавала мертва риба. Причину виявила працівники держекоінспекції: підприємство МДФ не має жодних очисних споруд, і отруйні відходи скидаються прямо у водойми.
Тоді роботу заводу було призупинено, але не надовго. Місцеві мешканці виборюють своє право на здоров’я самі: проводять акції протесту і мітинги. Тепер мають намір подати позов до суду, але і тут не все так просто. 
Свої деревні амбіції власник Леонід Юрашев вирішив реалізовувати з розмахом. Загальна вартість проекту створення деревообробного заводу в Коростені оцінюється в 150 мільйонів євро. Місце для розміщення підприємства вибрано невипадково. Житомирська область, яка володіє великими хвойними лісами, є хорошою сировинною базою для виробництва. Крім цього, в Коростені розташована вузлова залізнична станція, а також перебувають чиновники, які переймаються аргументами бізнесменів і не створюють їм ніяких перешкод.

Проте ті, хто живе через якихось 50 метрів від підприємства, так не вважають. Вони мають документальне підтвердження того, що його робота - небезпечна, і будувати подібні об’єкти на території населених пунктів взагалі забороняється. Із проханням допомогти звернулися до депутатів та посадовців, у відповідь –намагання переконати в тому, що будівництво було правомірним, і обіцянки створити депутатську комісію, що, можливо, у свою чергу допоможе коростенцям звернутися у вищі інстанції.
Не так давно завод подав скаргу до суду на активістів. Мовляв, своїми публічними виступами ті псують його ділову репутацію. Позивачі суд програли, але на цьому не зупинилися та подали апеляцію. Місцеві мешканці впевнені: заможні бізнесмени роблять усе можливе, аби змусити їх мовчати.
Джерело: pravdatyt.com
Попередня новина
Наступна новина