3 груд. 2016 р.

Патріарх Філарет завітав до Лугин

2 грудня у невеликому населеному пункті визначний день: сюди приїхав очільник української церкви, Патріарх Філарет

Тут він освятив хрест та безпосередньо взяв участь у закладенні фундаменту для майбутнього храму Миколи-чудотворця. Гості заходу вважають: це свідчить про те, що Київський Патріархат розвивається, і в майбутньому в Україні все ж буде єдина помісна церква.

За 25 років існування Київського патріархату православ’я в Україні докорінно змінилося – переконаний Філарет. Пригадує, ще в 95-ому році була лише маленька церква, в якій нараховувалося трохи більше тисячі парафій. Зараз же патріархат став найбільшою православною церквою в Україні. Порівнюючи Московський та Київський патріархати, між якими десятиліттями точиться протистояння, Філарет запевняє: підтримка вірян – на їхньому боці.

За словами Патріарха, війна скінчиться тільки тоді, коли держава буде цілісною та єдиною. А це може статися лише за умови, коли в Україні пануватиме одна українська церква. Впевнений, що цей час настане, і він не так далеко, як здається. Щодо Московського патріархату на теренах України, той, за його словами, аж ніяк не сприяє тому, щоб у країні настав мир. Зараз і церква, і держава роблять усе можливе для того, аби припинити конкуренцію обох патріархатів на теренах України.
  

Як повідомляє священнослужитель, українці вже зібрали п’ять тисяч листів до вселенського Патріарха із проханням, аби той надав автокефалію українській церкві. Кажуть, той зволікає із рішенням, бо побоюється розпаду слов’янського православ’я на дві частини. Та скільки би той не вивчав ситуацію, в Київському патріархаті впевнені, що результат все одно буде таким, що церква в Україні матиме цілковиту самостійність і незалежність.

Більшість присутніх вважають, що віряни, котрі відчувають себе справжніми українцями, і підуть саме до української церкви. Тому навіть у важкий для країни час храми продовжують зводитися заради ідеї єднання і миру.  
Джерело: pravdatyt.com

Попередня новина
Наступна новина