10 лист. 2016 р.

Коростенський завод МДФ, перейшов у наступ на права громадян

Цих людей звинувачують в підриванні ділової репутації великого промислового підприємства.
Мовляв, вони брали участь в акції, яка підривала престиж підприємства. А далі в одній з місцевих газет цитувалися обвинувачення заводу громадянами,  що втомилися мовчати та терпіти екологічне лихо через паркан від своїх домівок.
Підвищення радіологічної безпеки, використання формальдегідних смол,
повна відсутність води в у мешканців всієї вулиці, відсутність очисних споруд та погіршення здоров’я  місцевих мешканців - всі ці явища представники підприємства жодним чином не пов’язують із результатами своєї діяльності та наполягають на тому, щоб відповідачі відшкодували 90 тисяч гривень і в засобах масової інформації публічно вибачилася перед керівництвом.
Відповідачі впевнені: позовні вимоги безпідставні. Ця акція була мирною, а висловлювання учасників - такими, що мають інформаційний характер.
Тим паче, характеристика заводу як суб’єкту господарювання не надавалася. Зачіпалися тільки екологічні аспекти розміщення та функціонування підприємства. У суді кажуть: завод не являється безпечним, це підтверджує екологічний паспорт області. Якщо подібні підприємства мають зводитися за три кілометри звідси, відстань від території заводу до найближчих житлових будинків у цьому випадку дорівнює сорока метрам.
Представники газети та громадськості переконують: усі вони лише скористувалися своїм правом на можливість збиратися та вільно висловлювати свої думки. І після проведення дебатів та заслуховування суд постановив у задоволенні позову відмовити.
Відповідачі вважають рішення суду справедливим, але, кажуть, головна проблема навіть не в функціонуванні шкідливих заводів, а у владі, що всіляко підтримує такий бізнес та дивиться крізь очі на подібні випадки

Попередня новина
Наступна новина