9 лист. 2016 р.

Запахло виборами

У Чоповичах запахло виборами… Правда — не офіційно! Адже вибори очільника Чоповицької ОТГ ЦВК призначені на 18грудня, і офіційного старту передвиборчої кампанії ще не було.
Із різних джерел інформують, що агітатори чи, може, «агенти», уже працюють — хто роздає окуляри, хто обіцянки, а хтось переробляє цукор у міцну 40-градусну валюту, як в колишні добрі часи… За коментарем обстановки звернулись до Чоповицького селищного голови Михайла ФІЛОНЕНКА.
Початок розмови перебив телефонний дзвінок. Дзвонили голові з Чопович: у селищі з’явились незрозумілі «соціологи», які обходять оселі сельчан і проводять опитування — за кого з трьох кандидатів будете голосувати на виборах голови…
— Михайле Миколайовичу, то вже є кандидати?
— Які кандидати? Хто їх реєстрував? Ще ж навіть нема де реєструватись! Ось лише створюємо виборчу комісію. Самозванців, звісно, вистачає всюди. Певно, хтось зацікавлений представляється соціологом та й проводить таке опитування. Може, тому, що інтерес до виборів у Чоповичах відчувається неабиякий. Та й, власне, мова ж не про Чоповичі, а про спільного голову об’єднаної територіальної громади крім нашої селищної, ще Шевченківської, Барвінківської, Йосипівської сільських рад. Але я маю право говорити як Чоповицький селищний голова.
Лише сьогодні ми отримаємо з ЦВК календарний план виборчих дій, так би мовити. Буде створена виборча комісія, потім виборчі дільниці. Їх, здається, буде 22.
— Обирати ж будуть не тільки голову, але й депутатів… Чула, що мають намір іти в депутати, так би мовити, авторитети в позитивному сенсі — люди, які користаються авторитетом у земляків і повагою…
— Відверто кажучи, на мій погляд, ці вибори будуть на щабель вище попередніх виборчих кампаній, і, вважаю, насамперед тому, що мої земляки вже не зважають на гречку, а шукають раціональне зерно у розвитку та майбутньому своєї громади, ніби відчули всі, що утворюється таки власна громада.
Щодо кандидатів у депутати ОТГ, дійсно, мають наміри іти люди, гідні районного, а то й більше рівня.
— Скільки їх буде?
— Якщо зараз у Чоповицькій селищній раді 14 депутатів, то буде представництво — 12. Також 2 депутати представлятимуть Шевченківську сільську раду, і 7 — Йосипівську та Барвінківську, але ці дані, можливо, будуть уточнені.
— Думаю, запитувати, чи будете балотуватись на голову ОТГ — зайве: і так зрозуміло, адже «кашу» створення ОТГ з центром у Чоповичах заварили саме ви, то кому як не вам очолити власне так би мовити дітище…
— Звичайно, буду реєструвати свою кандидатуру. А як інакше — зупинитись на півдорозі? Я ж не заради посади ініціював об’єднання, а заради того, щоб жити краще було всім у громаді, щоб зробити кращим селище.
Уже місяць, як у центрі Чопович встановили сучасний дитячий майданчик (на знімку). Він порожній лише рано-вранці або пізно увечері. А упродовж дня на ньому дуже гамірно, що радує. До речі, спорудили його не залучаючи кошти селищного бюджету.
Чимало планів у Чоповичах вже здійснено, скажімо, в тому ж плані благоустрою: встановили лавочки у центрі, впорядкували клумбу біля флагштока. І, знаєте, їх ніхто не ламає і не топче. Схоже, людям подобається жити краще. Поставили десять урн, і ніхто вже не кидає сміття мимо.
— Десять урн — це ви вважаєте багато для центру селища?
— А ви лічили скільки в центрі магазинів? Кожен власник має дбати і про благоустрій прилеглої території, а не лише селищний голова чи депутати. Прозорий підхід до всіх та виконання зобов’язань кожним і є запорука успіху до кращого життя, а не точкове вирішення проблем.
— Зараз щось робиться у селищі, крім підготовки до виборів?
— Звичайно! Проект освітлення двох вулиць у центрі на стадії завершення — до кінця листопада буде світло. Зараз триває підсипання вулиць відсівом. А от асфальтування вулиць Вайсера та Соборної зробили своєчасно ще влітку.
— Соборної? У Чоповичах Соборна вулиця — як у Малині Соборна площа в центрі… Видно, ви планували ОТГ, ще коли перейменовували вулиці?
— Ми відстояли на всіх рівнях, щоб у селищі залишились вулиці Вайсера, Захарченка — і герої загинули, обороняючи наше селище. Лишилась і вулиця Кантемирівська — саме у нас відбувся найбільший танковий бій області. Це пам’ять. А центральну вулицю Леніна перейменували на Соборну, адже вона веде до Свято-Троїцького храму в центрі селища.
— Маєте якісь плани?
— Зараз можу говорити як Чоповицький селищний голова, тому озвучую свої проекти. Якщо з весни ми працювали над створенням ОТГ, з того часу працювали і над проектами. Чому? Щоб після виборів одразу представити їх Мінрегіонбуду і максимально отримати кошти на їх реалізацію. Адже є сподівання на обіцяні державою «підйомні».
Проектів є чимало. Два — по дорогах, одна до кладовища, одна — до Кип’ячого, вартість кожного приблизно півтора мільйона гривень. Сподіваюсь, колеги-сільські голови теж мають чи готують проекти, аби їх пакетом подати в міністерство, щоб устигнути зареєструвати цього року. Головний момент — це дороги, щоб було чудове сполучення.
Крім того, є проекти і плани з водопостачання та водовідведення, а скільки маємо ідей! Головне, не заздрити іншим, мовляв, о, в когось заправка і має акцизний збір, а робити все, щоб інвестор і в тебе її поставив.
— У Чоповичах, знаю, заправки нема, бо закрили…
— Одну закрили, другу відкриють, це питання часу. Одне з найголовніших завдань — збереження та добудова лікарні, і думаю новоствореній громаді буде це під силу.
— Чи знаєте, хто, крім вас, балотуватиметься на голову? Адже на початку розмови вам дзвонили і казали про трьох кандидатів…
— Кандидати будуть тоді, коли їх зареєструє виборча комісія. Тоді й поговоримо про конкурентів та про вибори більш конкретно.
Попередня новина
Наступна новина